Çözüldü Linux Mint İnternet kullanılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rüvv

Centipat
Modemde veya aynı Wi-Fi'ya bağlanan diğer cihazlarda Wi-Fi sorunu olmamasına rağmen bilgisayarımda Wi-Fi sürekli %0 çekiyor olarak gözüküyor, internet kullanılamıyor. Gün içerisinde iki saat sorunsuz ilerlediyse 3. saat Wi-Fi tamamen kullanılamaz hale geliyor, bilgisayarı birkaç kere yeniden başlattığımda veya ağ bağlantısını açıp kapatıp bir süre uğraşınca yeniden Wi-Fi çekmeye başlıyor-bazen düzelmesi saatlerimi alıyor-. Bilgisayarımın çok eski olmasıyla alakası var mıdır? Veya sorunu kökten çözebilecek herhangi bir ayar var mı? Sorun neden kaynaklı olabilir?
Linux Mint kullanıyorum, bilgisayarım Packard Bell.
Sanırım sorunu çözdüm. Aynı sorunu yaşayan varsa bu videoyu izleyebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Çözüm
Kernel driver in use: ath9k

Şu komutları sırasıyla uçbirimde çalıştırmayı dene bakalım.

Kod:
echo 'options ath9k nohwcrypt=1 btcoex_enable=1' | sudo tee /etc/modprobe.d/ath9k.conf

sudo modprobe -r ath9k

sudo modprobe ath9k

sudo systemctl restart NetworkManager
Şu anlık internet iyi durumda. Ama dediğim gibi bi süre iyi olup sonra tamamen kesilmiş gibi olabiliyor. O yüzden tamamen düzedi diyemiyorum. Eğer önümüzdeki günlerde tekrardan bağlantı sorunu yaşarsam mutlaka yazarım. Tekrardan teşekkür ederim :)

Sisteminde Bluetooth olduğu için, Bluetooth Coexistence özelliğini etkinleştirmek amacıyla btcoex_enable=1 değişkeni de eklemiştim yapılandırma dosyasına. Bu değişken, BT açık olduğunda wifi'nin etkilenmesini azaltıyor. Diğer değişken nohwcrypt=1ise kopma vb. bağlantı sorunlarını çözebiliyor. Eğer sorun çözülürse geri bildirim yaparsın ve konuyu etiketleriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı