Linux Mint internete bağlı fakat erişim yok

DYREX

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Dolar'a bakmak
İki gün önce Windows 11'in yanına dualboot Linux Mint Cinamon kurdum 2 gündür sorunsuz kullanıyordum ama bugün sabah Mint'i açtığımda internete bağlı gözüküyor fakat hiçbir site açılmıyor tüm internet uygulamalar internet hatası veriyordu nasıl çözebilirim?

İki gün önce Windows 11'in yanına dualboot Linux Mint cinamon kurdum 2 gündür sorunsuz kullanıyordum ama bugün sabah Mint'i açtığımda internete bağlı gözüküyor fakat hiçbir site açılmıyor tüm internet uygulamalar internet hatası veriyordu nasıl çözebilirim?

DNS ayarlamayı denediniz mi?

Bilgisyarada warp ile 1.1.1.1 DoH kullanıyordum fakat internet gidince ondan kaynaklandığını düşünüp sildim bir şey değişmedi bir de proton VPN yüklüydü ondan olduğundan şüpheleniyorum sizce olabilir mi?

VPN aktif çalışıyor ise sürekli olabilir. Kapatıp deneyin bir.

Hocam şimdi aynı bilgisayarda windowsdayım hemen yeniden başlatıp deneyim.

Proton VPN'i kaldırdım ayarlardan DNS'i 8.8.8.8 olrak ayarladım fakat sorun çozülmedi dün snap mağzasından dnslookup isimli bir uygulama indirmiştim ondan kaynaklandığını düşünüyorum fakat snap mağzası internet olmadığından açılmıyor nasıl kaldırabilirim?

Proton VPN'i kaldırdım ayarlardan DNS'i 8.8.8.8 olrak ayarladım fakat sorun çozülmedi dün snap mağzasından dnslookup isimli bir uygulama indirmiştim ondan kaynaklandığını düşünüyorum fakat snap mağzası internet olmadığından açılmıyor nasıl kaldırabilirim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı