Linux Mint internetten dosya nasıl indirilir?

Çoğu uygulamayı uygulama mağazasından indirebilirsin.

Ayrıca internetten Google Chrome indirdin diyelim ki, bir DEB dosyası indi, genel olarak DEB uzantılı dosyaları aşağıdaki komutlarla kurabilirsin.

Dosyanın bulunduğu klasörde sağ klik ile uçbirimi aç ve aşağıdaki komutları gir.

sudo dpkg -i google-chrome-stable_current_amd64.deb

sudo apt install -f

Son düzenleme:
Link göndermek yasak değil. Herkes İngilizce bilmediği için İngilizce kaynak verirken Türkçe'ye çevirmeniz gerekiyor.
Yazilim konusunda turkce kaynak olusturmak hem zor hemde yorucu olabiliyor. Ceviriler mantikli olmuyor vs. Ben yardimci olma amaciyla bir tane ingilizce bir tutorial gondermistim o yuzden uyari aldim. :) Neyse dikkat edecegiz bundan sonra. Bu attigim site neyseki Türkçe :D

Yazilim konusunda turkce kaynak olusturmak hem zor hemde yorucu olabiliyor. Ceviriler mantikli olmuyor vs. Ben yardimci olma amaciyla bir tane ingilizce bir tutorial gondermistim o yuzden uyari aldim. :) Neyse dikkat edecegiz bundan sonra. Bu attigim site neyseki Türkçe :D

Ayrıca internetten Google Chrome indirdin diyelim ki, bir DEB dosyası indi, genel olarak DEB uzantılı dosyaları aşağıdaki komutlarla kurabilirsin.

Dosyanın bulunduğu klasörde sağ klik ile uçbirimi aç ve aşağıdaki komutları gir.

sudo apt install -f

Bir web sitesinden terminal aracılığıyla nasıl dosya indirilir? - UbuntuWeb burada örnek kodlar var. (Umarim link gondermek yasak degildir. Sabah İngilizce link gonderdim diye uyari aldim. Amacim yardimci olmak :) )

Teşekkür ederim:)

sudo apt install -f

Teşekkür ederim:)
Arkadaşlar cd ls gibi komutların oçılımını nereden bulabilirim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı