Linux Mint kablosuz ağ aygıtını algılamıyor

dlphnsea

Hectopat
Hocam Windows üzerinden disk yönetimine girip kuracağınız diskten Mint için ne kadar alan istiyorsanız o kadar ayırın, bu işlemi birimi küçülte basarak yapacaksınız. Sonra tekrar kurulumu açın, oradan ayırdığınız bölümü bulun, unallocated diye geçer, o bölümden ilk olarak 500 MB FAT32 olarak biçimlendirip /boot bağlayın bir bölüm oluşturun, sonra aşağıdaki Bootloader'ın kurulacağı kısmı seçeceğiniz kısımda yeni oluşturduğunuz 500 MB FAT32 bölümü seçin, eğer yoksa kuracağınız diski seçersiniz, sonra geriye kalan boş alanı da ext4 olarak biçimlendirip root (/) bağlayın. Sonra kurulumu başlatabilirsiniz. Videoya bakmak isterseniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sizin swap alanı oluşturmanıza pek gerek yok. Videoda 250 MB'lik ext4 bir bölüm oluşturmuş siz onun yerine FAT32 oluşturup /boot'a bağlayın ve logical seçtiği yerlerde siz primary seçin.

Bu videonun alt videosunda UEFI bootlarda kullanılması gereken şekilde başka bir video buldum ondakileri uyguladım düzgün şekilde boot etti. Ama bu defa da Wi-Fi driverı kurulmamış sanırım Wi-Fi'ya bağlanamıyorum.

Ama bu defa da Wi-Fi driverı kurulmamış sanırım Wi-Fi'ya bağlanamıyorum.
Ethernet ile bağlanabiliyorsanız bağlanın, sonra gelen bütün güncellemeleri yükleyin, yeniden başlatmanızı isteyebilir. Büyük ihtimalle Wi-Fi sürücüsünü de kurmuş olur. En azından bende kurulmamış olan sürücüleri güncelleme yapınca kurmuştu.

Ama bu defa da Wi-Fi driverı kurulmamış sanırım Wi-Fi'ya bağlanamıyorum.

Uçbirimi açın, aşağıdaki komutu uçbirime yapıştırın ve çalıştırın. Bu komut bazı çıktılar üretecek, bu çıktıları foruma yapıştırarak paylaşın.

Kod:
inxi -SNnxxz ; lsusb -tv ; rfkill list

Wi-Fi'den başka şekilde internete girmem mümkün değil.

Ethernet ile bağlanabiliyorsanız bağlanın, sonra gelen bütün güncellemeleri yükleyin, yeniden başlatmanızı isteyebilir. Büyük ihtimalle Wi-Fi sürücüsünü de kurmuş olur. En azından bende kurulmamış olan sürücüleri güncelleme yapınca kurmuştu.

Uçbirimi açın, aşağıdaki komutu uçbirime yapıştırın ve çalıştırın. Bu komut bazı çıktılar üretecek, bu çıktıları foruma yapıştırarak paylaşın.

Kod:
inxi -SNnxxz ; lsusb -tv ; rfkill list

Deniyorum hemen.

Error 22: Unsupported option: -5Nxxz

Çıktısı bu.

Telefonu USB tethering yoluyla bağlayıp internete bağlandım. Ancak güncelleştirmeler bittikten sonra da düzelmedi Wi-Fi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı