Çözüldü Linux Mint KDE Plasma kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

WeFunk

Centipat
Daha fazla  
Dostlar selam,

Mint'e KDE Plasma kuracağım. Official olmadığı için bir sorun olur mu? Ayrıca kurduktan sonra KDE nasıl açılacak? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Resmi sürüm olmadığı için sorun olmaz.

Şifre girdiğiniz ekranda masaüstü seçme butonu var. Ona basıp Plasma'yı seçeceksiniz hocam.

Kod:
sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/backports -y

sudo apt update

sudo apt install kde-plasma-desktop

Bu şekilde sadece Plasma masaüstünü ve temel özellikleri kurmuş olursunuz. Plasma uygulamalarını da isterseniz kde-full paketini indirmeniz gerekir son yazmış olduğum paket yerine.

Şifre girdiğiniz ekranda masaüstü seçme butonu var. Ona basıp Plasma'yı seçeceksiniz hocam.

Kod:

sudo apt update

Bu şekilde sadece Plasma masaüstünü ve temel özellikleri kurmuş olursunuz. Plasma uygulamalarını da isterseniz kde-full paketini indirmeniz gerekir son yazmış olduğum paket yerine.

Çözüm

Kod:

sudo apt update

Çok teşekkür ederim hocam ilginiz için 🙏👍

Kod:

sudo apt update

Bu şekilde sadece Plasma masaüstünü ve temel özellikleri kurmuş olursunuz. Plasma uygulamalarını da isterseniz KDE-Full paketini indirmeniz gerekir son yazmış olduğum paket yerine.

Eğer Cinnamon'u kaldırmak isterseniz de aşağıdaki komutları girebilirsiniz.

Bash:
sudo apt purge cinnamon* muffin* nemo*

sudo apt autoremove

Cinnamon kaldırmayın. Ben de Mint'te Gnome denedim ve Cinnamonu kaldırdım. Güncelleme yöneticisi çalışmadı.
Bu tip şeylerde öncelikle timeshift ile yedek alınmalı. Ben bu yedek ile sistemi kurtardım.

Dostlar selam,

Mint'e KDE Plasma kuracağım. Official olmadığı için bir sorun olur mu? Ayrıca kurduktan sonra KDE nasıl açılacak? Teşekkür ederim.

Bence Mint'de cinnamon kaldırılmamalı aksi takdirde hatalar ile uğraşabilirsiniz.

Başarılı mı hocam? Plasmadan bir ss almak güzel olur. 😍
2024-04-07_02-18.png

Hocam bunu nasıl kaldırabilieim? Teeşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı