Linux Mint kurarken EFI System Partition hatası

Bir tane 512MB FAT32 EFI bölümü oluşturun ve geri kalanını / yani root bölümüne verin. RAM miktarınıza göre swap bölümü de oluşturabilirsiniz.

Ekran görüntülerine baktın mı? Windows EFI desteği ile kurulmamış görünüyor. Çıktıları zaten bunu teyit etmek için istemiştim. Görünüşe göre hareket etmemek için. Çıktılar olmadan EFI bölümü oluşturmak ve buna göre kurulum ypmak, dual boot için sorunlara neden olacaktır, büyük ihtimalle Windows'a ulaşılamayacak ya da disk MBR olduğu için (ekran görüntüsüne göre, uzatılmış disk bölümü buna işaret ediyor) kurulum sonrasında Linux Mint'i açmak mümkün olmayacak.

@Umut198 , neden çıktı istediğim mesaja dönüş yapmadınız?!!

Ekran görüntülerine baktın mı? Windows EFI desteği ile kurulmamış görünüyor. Çıktıları zaten bunu teyit etmek için istemiştim. Görünüşe göre hareket etmemek için. Çıktılar olmadan EFI bölümü oluşturmak ve buna göre kurulum ypmak, dual boot için sorunlara neden olacaktır, büyük ihtimalle Windows'a ulaşılamayacak ya da disk MBR olduğu için (ekran görüntüsüne göre, uzatılmış disk bölümü buna işaret ediyor) kurulum sonrasında Linux Mint'i açmak mümkün olmayacak.

@Umut198 , neden çıktı istediğim mesaja dönüş yapmadınız?!!
Hocam, bugün tam Linux Mint'e girdikten sonra, bilgisayar aniden kendi kendine kapandı. Ben de yarın bilgisayara ram ve ssd takviyesi yapıp windows 10'a geçeceğim için, dual boot'u ondan sonra yapmaya karar verdim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı