Linux Mint kurulumda SSD görmüyor

sbrspm

Picopat
Daha fazla  
Aldığım laptopa(Dell G16 7630) Ubuntu kurulu geldi. Linux Mint geçmek istedim. USB hazırladım cinnamon kurulumunda kurulum yerinde SSD gözükmüyor sadece flash gözüküyor ve devam deyince kök tanımlı değil uyarısı alıyorum. Normalde videolarda izlediğim kurulumlarda bana gelen sekme gelmiyor kullanıcıya sıfırdan temiz kurulum seçeneği de geliyor ama bende olmadı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_from_2023-10-22_12-03-28.png
    Screenshot_from_2023-10-22_12-03-28.png
    572,8 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığım laptopa(Dell G16 7630) Ubuntu kurulu geldi. Linux Mint geçmek istedim. USB hazırladım cinnamon kurulumunda kurulum yerinde SSD gözükmüyor sadece flash gözüküyor ve devam deyince kök tanımlı değil uyarısı alıyorum. Normalde videolarda izlediğim kurulumlarda bana gelen sekme gelmiyor kullanıcıya sıfırdan temiz kurulum seçeneği de geliyor ama bende olmadı.
Windows için çözümü vardı ama Linux'te geçerli mi bilmiyorum.

Eğer ISO'yu Rufus'ya da Ventoy ile yazdırdıysan bir de etcher ile dener misin?

Hocam söylerseniz sevinirim her çözüme muhtacım.
Linux'te çözüm yolu çok farklı olacaktır, büyük ihtimalle sorun başka bir şeyden kaynaklanıyor.

Geri
Yukarı