Linux Mint kurulumunda Firmware Bug hatası

SoulFly259

Attopat
Daha fazla  
Merhaba eski bilgisayarıma Linux Mint kurmak istiyordum ancak böyle bir hatayla karşılaştım.

Dosya Ekleri

• IMG20230224200823.jpg
    IMG20230224200823.jpg
    221,4 KB · Görüntüleme: 39
Sistem özellikleri nedir?

BIOS'ta "Advanced" sekmesine, orada da varsa "CPU specifications" bölümüne bakın. İsmi "pss Support" diye geçiyor olabilir.

Gigabyte M61PME-S2 anakart.
AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+

Duyduğuma göre bu anakart işlemcinin voltajını kendi ayarlıyormuş bu yüzden olabilir mi?

Gigabyte M61PME-S2 anakart.
AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+

Duyduğuma göre bu anakart işlemcinin voltajını kendi ayarlıyormuş bu yüzden olabilir mi?
Evet. Bazı AMD anakartlarda var o özellik. Sanırım o özelliğin en azından sizdeki versiyonu güncel GNU/Linux kernelleri ile uyumlu değil.
BIOS'tan o özelliği kapatırsanız sorun hallolur gibi duruyor.

Evet. Bazı AMD anakartlarda var o özellik. Sanırım o özelliğin en azından sizdeki versiyonu güncel GNU/Linux kernelleri ile uyumlu değil.

BIOS'um biraz eski belki ondan kaynaklanıyordur BIOS'u güncellemek için ne yaparsam yaptım ama bir türlü flash ı görmedi.

Sonunda buldum cool n quite ı kapattım ancak hala çözülmedi.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• IMG20230225075642.jpg
    IMG20230225075642.jpg
    169,2 KB · Görüntüleme: 19
Anakartın birkaç farklı versiyonu var. Rev 1.0, 1.2, 2.0 vs.
Versiyonunu da belirterek BIOS yükseltme konusu açarsanız aynı veya benzer anakarta sahip olan kişiler yardımcı olabilir.

Geri
Yukarı