Linux Mint Mate kurulum ekranı bozuk gözüküyor

LinnOG

Picopat
Resimde görüldüğü üzere kurulum kısmını gerçekleştiremiyorum. Neden olur? Nasıl düzeltebilirim?

20200818_110857-01.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bundan bir-kaç yıl öncesine kadar bu tür sorunlar yoktu, ne zaman şu UEFİ olayı çıktı sorunlardan baş edemez olduk.
Bios'tan "Secure boot" disable olmalı, Windows'ta "Hızlı başlat" kapalı olmalı, ön yükleyicide acpi=off gibi seçenekler denenmeli, farklı kerneller denenmeli, farklı ekran çözünürlüğü denenmeli, UEFİ bölüm yapılmalı, ooof of!!! bitmiyor bir türlü.
Bu sorun diğer dağıtımlarda oluyor mu?
Bilgisayar donanımınızı bilmiyoruz, daha hafif bir dağıtım deneyebilirsiniz.
Şuan elemantary os kullanıyorum sıkıntı yok. Hatta öncesinde mint cinnamone kurmuştum gene sıkıntı olmamıştı. Mint mate kurmak isterken karşılaştım bu sorunla.
Laptop: 4GB ram , AMD A4 ve harici bir ekran kartı yok.

Şuan elemantary os kullanıyorum sıkıntı yok. Hatta öncesinde mint cinnamone kurmuştum gene sıkıntı olmamıştı. Mint mate kurmak isterken karşılaştım bu sorunla.
Laptop: 4GB ram , AMD A4 ve harici bir ekran kartı yok.

Her masaüstü veya her dağıtım uyumlu olmayabiliyor, belki sen de ona denk gelmişsindir, başka dağıtımda kullanabiliyorsan sorun yok.

Kurulumda sıkıntı yaşamış olabilir misiniz?
Zaten gördüğünüz kurulum ekranı, yani daha kurmadım.
Her masaüstü veya her dağıtım uyumlu olmayabiliyor, belki sen de ona denk gelmişsindir, başka dağıtımda kullanabiliyorsan sorun yok.
Doğru olabilir. 🙂
Başka bir sorun daha vardı yardım etmek isterseniz:

Yeni konular

Geri
Yukarı