Linux Mint nasıl silinir?

yavuzcar1

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Linux Mint kullanıyorum. Artık sıktığı için Arch'a geçmeye karar verdim. Ben 20 GB yer ayırmıştım. Bunu 60GB yapıp Linux Mint'ı silmek istiyorum. Mümkün mü?

Gparted ISO olarak yazdırıp Linux Mint dosyalarını silebilirsiniz. Sildikten sonra Windows veya Gparted ile yeni bir 60GB bölüm oluşturulabilir ama Gparted ile tamamen formatlandıktan sonra Windows üzerinden ayrım yapmak daha iyi olacaktır çünkü Windows yüklü kısımdan 60GB almak isterseniz daha güvenilir olacağını düşünüyorum.

Artı -1 Eksi
Eklemeyi unutmuşum Dual Boot kullanıyorum.
Yine aynı şekilde fakat windowz bölümlerini silmeyin ayrıca dual boot yapacağınız için grub kurulumunda grub-prober paketini de kurmayı unutmayın.
Gparted ISO olarak yazdırıp Linux Mint dosyalarını silebilirsiniz. Sildikten sonra Windows veya Gparted ile yeni bir 60GB bölüm oluşturulabilir ama Gparted ile tamamen formatlandıktan sonra Windows üzerinden ayrım yapmak daha iyi olacaktır çünkü Windows yüklü kısımdan 60GB almak isterseniz daha güvenilir olacağını düşünüyorum.
Windows kısmı ntfs Linux kısmı ext4 nasıl alacak ki... Hadi aldı diyelim bunu silinen önceki ext4 alanına nasıl dahil edecek?😁🤣

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Yine aynı şekilde fakat windowz bölümlerini silmeyin ayrıca Dual Boot yapacağınız için grub kurulumunda grub-prober paketini de kurmayı unutmayın.

Windows kısmı NTFS Linux kısmı ext4 nasıl alacak ki... Hadi aldı diyelim bunu silinen önceki ext4 alanına nasıl dahil edecekyen.

Peki yeni alan nasıl açacağım.

Yine aynı şekilde fakat windowz bölümlerini silmeyin ayrıca Dual Boot yapacağınız için grub kurulumunda grub-prober paketini de kurmayı unutmayın.

Windows kısmı NTFS Linux kısmı ext4 nasıl alacak ki... Hadi aldı diyelim bunu silinen önceki ext4 alanına nasıl dahil edecek?😁🤣

Hayır, NTFS olarak zaten kullanamaz. Ben şundan bahsediyorum;
Windows üzerinden herhangi bir diskinden 60GB bölüm ayıracak veya 40GB yer ayıracak ve Linux Mint bulunduğu kısmı da formatlayacak. Ardından ikisi de formatlı olduğu için unlocated olarak birleşip 80 veya 60 GB olacaklar. Ondan sonra da önceden Linux Mint kurduğu gibi Arch kurulumu yapacak ve kurulumu yaparken diskleri ext4 olarak tekrar formatlayacak. Zaten her kurulum distrosu kendisi tekrar format atıyor.

Hayır, NTFS olarak zaten kullanamaz. Ben şundan bahsediyorum;
Windows üzerinden herhangi bir diskinden 60GB bölüm ayıracak veya 40GB yer ayıracak ve Linux Mint bulunduğu kısmı da formatlayacak. Ardından ikisi de formatlı olduğu için unlocated olarak birleşip 80 veya 60 GB olacaklar. Ondan sonra da önceden Linux Mint kurduğu gibi Arch kurulumu yapacak ve kurulumu yaparken diskleri ext4 olarak tekrar formatlayacak. Zaten her kurulum distrosu kendisi tekrar format atıyor.
Peki disk etiketi ne olacak??? 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı