Linux Mint nedir ve nasıl kurulur ?

Emin Bozgeyik

Kilopat
Makaleler
12
Yer
The Earth
Merhaba arkadaşlar; bir süredir takipte olduğum Linux Mint, Mac OS Mavericks ve Windows 8.1 işletim sistemleri hakkında bazı sorularım var.
Sorular:
  1. Linux Mint, Mac OS Mavericks ve Windows 8.1 arasında bariz bir perfonmans farkı var mı? Yani ben Windows 8.1' den; Linux Mint, Mac OS Mavericks gibi farklı işletim sistemlerine geçersem, pozitif yönde performans sağlar mı?
  2. Kullanım arayüzü kolaylığı ve tercih edilmesi yönünde ''Linux Mint, Mac OS Mavericks ve Windows 8.1'' arasından sizlerin önerisi var mı?
  3. Güçlü olmayan bir bilgisayar önerdiğiniz işletim sistemini kaldırır mı?

NOT: Nasıl kurulum yapılır? Hangi programlar gereklidir? Bu konu hakkında da kısaca da olsa bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler... :)

Edit: İşletim sistemleri hakkında fazla bilgiye sahip olmadığım için, hatalı bir yazıda bulunduysam lütfen uyarın. Hatamı hemen düzeltmeye çalışacağım... :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sadece 2 ve 3'e cevap vereceğim.
2) Kullanım arayüzü kolaylığı olarak bence Windows 8.1. Çünkü Metro arayüzü insanı büyülüyor.
3) Benim çocukluk sistemim ASUS P4S533-MX/NVIDIA 6200A/1 GB DDR RAM/ 40 GB HDD/ rahatlıkla kaldırabileceğini söyledi @SypeR . Bence kaldırır sadece ortada sürücüler ile ilgili sıkıntı çıkartabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux minti usb ye kurdum ve denedim. Bence internette gezinme için veya basit işler için güzel. Önce USB'ye kurup usb üzerinden çalıştırp denemenizi tavsiye ederim. Ben daha PC ye kurmadım ama USB üzerinden bile gayet hızlı çalışıyor. 17.1 Mate versiyorunu dededim. USB ye kurarken takas alanı mı neydi onu ayarlayın tekrar açışışta ayarlarınız sıfırlanmaz.

Bu sana biraz fikir verecektir. Çok yüksek özelliklere gerek yok. Ben Windows 8.1 kullanıyorum. Ama zamanla alışırsınız. Merak ediyorsanız sanal makineye kurup deneyebilirsiniz. Sonra ana sistem yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı