Linux Mint önyükleyici kurulamadı

uykuda

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Türkiye
Başlığı yanlış yazmışım önyükleyici kurulamadı olacak.

1622739093894.png

Yardımlarınızı bekliyorum.
Linux Mint 20 x64.

Sil ve kur seçeneğini kullanırsan, diski tamamen siler, zaten açıklamasında da yazıyor. Ama kurulum aracı birden fazla diske dokunmaz.

Bir de kurulum sırasında tüm disk bölümleri ayrılır ve dosya yöneticisi üzerinden erişilmez olur. Siz bunu disk bölümlerinin silinmesi olarak algılamış olabilirsiniz.

Sil ve kur seçeneğini kullanırsan, diski tamamen siler, zaten açıklamasında da yazıyor. Ama kurulum aracı birden fazla diske dokunmaz.

Bir de kurulum sırasında tüm disk bölümleri ayrılır ve dosya yöneticisi üzerinden erişilmez olur. Siz bunu disk bölümlerinin silinmesi olarak algılamış olabilirsiniz.
Hayir en alttan kendim bolum sececegimi soyleyip 50GB olan alani sectim.
Hangi diskteyse o diski kullanmadan çıkartın, diğer diskinize kurulumu yapın. Çıkardığınız diski kurulum bitince tekrar takın ve silinen resim kurtarma programları ile tarama yapın. Çoğu fotoğrafınızı kurtarabilirsiniz.

Dediginizi yaptim simdi cok sacma bir sekilde acilista GRUB geldi ama Linux acilmadi bu halde tekrar kuracagim duzelir inşallah.

@runit @dakovey HDD'yi çıkartınca düzgünce kuruldu, fotoğrafları nasıl kurtarabileceğim hakkında bir bilginiz var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı