Çözüldü Linux Mint PATH ekleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Proje açmıyorsunuz anladığım kadarıyla. Code::Blocks proje olmadan düzgün çalışmıyor.

Ama Code::Blocks kullanmadan şöyle derletebilirsiniz; main.c dosyasının olduğu yerde uçbirim açıp şunu yazabilirsiniz:

Kod:
gcc main.c -o main

"main" adıyla bir program oluşturacak, uçbirime de ./main yazarak ta bu programı çalıştırabilirsiniz.

Başarılar dilerim sınavda. :)
Hocam Console Application projesi açıyorum. Main.c'yi run yaptığımda o hatayı veriyor.
@TerabyteForever Hocam bir fikriniz yok mu?
Arkadaşlar çözümü anlatıyorum. Masaüstüne değil dosya sistemini gelip home/kullanıcı adı/ klasörü altına bir klasör oluşturun sorun çözülecektir.
Linker için paylaşılan kütüphane yolu ekleyeceksiniz sanırım. GCC kullandığınızı varsayıyorum:

export LD_LIBRARY_PATH=$LD_LIBRARY_PATH:/bla/bla/bla

Burada "bla bla" olan kısımlar, sizin varsayılan yola ek olarak eklemek istediğiniz paylaşılan kütüphane yolu olacak.

Linker için paylaşılan kütüphane yolu ekleyeceksiniz sanırım. GCC kullandığınızı varsayıyorum:

export LD_LIBRARY_PATH=$LD_LIBRARY_PATH:/bla/bla/bla

Burada "bla bla" olan kısımlar, sizin varsayılan yola ek olarak eklemek istediğiniz paylaşılan kütüphane yolu olacak.
Hocam anlamadım cidden. Eklemek istediğim derken yani ne demek istediniz? Code::Blocks'da PATH hatası veriyor. Bem bunu tüm şeylerde çalışacak şekilde ayarlayamaz mıyım?

Code::Blocks'ta aldığınız hatanın.
Buyurun hocam. Bu arada ilk çıkan ekranda yes dedğimde bir şey olmuyor no dediğimde bu hatayı veriyor işte. Hocam birde ben şimdi sınava gidiyorum saat 1 gibi dönüş yaparım cevabınıza.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2021-03-10 09-28-42.png
    Ekran Görüntüsü - 2021-03-10 09-28-42.png
    124,6 KB · Görüntüleme: 35
  • Ekran Görüntüsü - 2021-03-10 09-28-59.png
    Ekran Görüntüsü - 2021-03-10 09-28-59.png
    143,1 KB · Görüntüleme: 34
  • Ekran Görüntüsü - 2021-03-10 09-29-08.png
    Ekran Görüntüsü - 2021-03-10 09-29-08.png
    112,9 KB · Görüntüleme: 35
Buyurun hocam. Bu arada ilk çıkan ekranda yes dedğimde bir şey olmuyor no dediğimde bu hatayı veriyor işte. Hocam birde ben şimdi sınava gidiyorum saat 1 gibi dönüş yaparım cevabınıza.
Proje açmıyorsunuz anladığım kadarıyla. Code::Blocks proje olmadan düzgün çalışmıyor.

Ama Code::Blocks kullanmadan şöyle derletebilirsiniz; main.c dosyasının olduğu yerde uçbirim açıp şunu yazabilirsiniz:

Kod:
gcc main.c -o main

"main" adıyla bir program oluşturacak, uçbirime de ./main yazarak ta bu programı çalıştırabilirsiniz.

Son düzenleme:

Kod:
gcc main.c -o main

Hocam Console Application projesi açıyorum. Main.c'yi run yaptığımda o hatayı veriyor.
@TerabyteForever Hocam bir fikriniz yok mu?
Arkadaşlar çözümü anlatıyorum. Masaüstüne değil dosya sistemini gelip home/kullanıcı adı/ klasörü altına bir klasör oluşturun sorun çözülecektir.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı