Linux Mint USB'den başlamıyor

sahinemirhan080

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Az önce eski bilgisayara Linux kurmaya çalıştım. Daha doğrusu şöyle, USB'den Boot ettim Linux Mint'i başlat dedim oradan kuracaktım. Ama açılırken hata veriyor fotoğrafdaki hata. Sizce neden oluyor bu hata? Çözümü var mıdır? 5dk kadar bekledim ama halen açılmadı. Rufus'la yazdırdım hem dd hem de ISO modunda yazdırdım bir şey değişmedi.
Kimse bilmiyor mu :(

Dosya Ekleri

• IMG_20210124_224036.jpg
    IMG_20210124_224036.jpg
    406,7 KB · Görüntüleme: 94
Son düzenleme:
Hangi masaüstü ortamını kurdunuz? Linux Mint kurarken böyle hata alanları gördüm.

Orijinal sitesinden 32 Bit versiyonunu indirdim. Eski netbooka kurmak için.
Hangi masaüstü ortamını kurdunuz? Linux Mint kurarken böyle hata alanları gördüm.

Linux Mint 19.2 "tina" - cinnamon (32-Bit) bunu indirdim.​

Hoca.

Uyumluluk kipi ile başlatmayı deneyebilirsin.

Hocam uyumlulukdada işe yaramadı. İndirdiğim Linux:

Linux Mint 19.2 "tina" - cinnamon (32-Bit)​

Bunu indirmiştim.
Yanlışlıkla hoca. Yazmışım :( kusura bakmayın. Yanlış anlaşılmasın diye yazıyorum.

Son düzenleme:
Neden 32 bit sürümü indirdiniz, eski ve kaynakları sınırlı bir sisteme kuracağınız için mi? Eğer öyleyse, öncelikle Xfce sürümü indirip kurmayı deneyin.

Yine aynı sorunu yaşarsanız, sistemi acpi=off değişkeni ile açmayı deneyin. Şu bağlantıda nomodeset değişkeninin nasıl ekleneceği yazıyor.

Siz farklı olarak nomodeset yerine acpi=off değişkenini yazacaksınız.

Sistemi bu şekilde açabilirseniz, aşağıdaki komutun foruma yapıştırarak çıktısını paylaşırsınız.

Kod:
inxi -Fxxz

Neden 32 Bit sürümü indirdiniz, eski ve kaynakları sınırlı bir sisteme kuracağınız için mi? Eğer öyleyse, öncelikle Xfce sürümü indirip kurmayı deneyin.

Yine aynı sorunu yaşarsanız, sistemi acpi=off değişkeni ile açmayı deneyin. Şu bağlantıda nomodeset değişkeninin nasıl ekleneceği yazıyor.

Siz farklı olarak nomodeset yerine acpi=off değişkenini yazacaksınız.

Sistemi bu şekilde açabilirseniz, aşağıdaki komutun foruma yapıştırarak çıktısını paylaşırsınız.

Kod:
inxi -Fxxz

Çünkü kuracağım sistem eski olduğu için 32 Bit indirdim.

İndirdiğiniz dosyanın SHA256'sını kontrol edin.
ISO'nun SHA256'sını, Win32 Disk Imager ile kontrol edebilirsiniz.
Ayrıca ben Rufus ile kurulum medyası hazırlarken, sizin gibi bazen Boot edemedim.
Win32 Disk Imager ile, kurulum medyası/USB'si hazırlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı