Linux Mint ve Windows 10 dualboot olan bilgisayara format nasıl atılır?

Arıcan

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
[Sistem 1] İşlemci: AMD Ryzen 5 5500 Ekran kartı: ASUS DUAL RTX 3060 V2 OC RAM: 8X2 3200 MHz SSD: WD SN570 500GB PSU: FSP HYPER H3-550 80+ PRO 550W Kasa: VENTO VG15FE RGB ATX

[Sistem 2] İşlemci: İntel Core i3 3217U Ekran kartı: NVIDIA GT740M RAM: 4X1 1600 MHz Disk: Sandisk U100 24GB / Hitachi HTS545050A7E380 500 GB
Bilgisayar bu aralar çok yavaş çalışıyor ve zaten format atmayalı 6 ay oldu şimdi şöyle bir şey diyeceğim benim bilgisayar dualboot ve Linux Mint, grub ve Windows 10 C: diskinde. Ben şimdi format atarsam bilgisayarın açılmama ihtimalinden korkuyorum. Nasıl format atacağım?

Bilgisayar bu aralar çok yavaş çalışıyor ve zaten format atmayalı 6 ay oldu şimdi şöyle bir şey diyeceğim benim bilgisayar dualboot ve Linux Mint, grub ve Windows 10 C: Diskinde. Ben şimdi format atarsam bilgisayarın açılmama ihtimalinden korkuyorum. Nasıl format atacağım?

Sanırım USB hazırladınız Windows 10 ise C'yi sileceksiniz sonra yeni deyip tamam deyip Windows'u kuracaksınız. Ama Mint gider bilginiz olsun.

Bir sorun olmaz. Windows 10 işletim sistemindeyken USB'ye rufus ile iso yazdırıp format atabilirsiniz. Bir daha açılmaması gibi bir durum olacağını zannetmiyorum. Fakat USB'nin çalıştığından emin olun. Bazı sorunlu USB'lerde format atılmıyor. %10 %80 gibi yerlerde hata veriyor. Emin olup format atabilirsiniz.

Bilgisayar bu aralar çok yavaş çalışıyor ve zaten format atmayalı 6 ay oldu şimdi şöyle bir şey diyeceğim benim bilgisayar dualboot ve Linux Mint, grub ve Windows 10 C: Diskinde. Ben şimdi format atarsam bilgisayarın açılmama ihtimalinden korkuyorum. Nasıl format atacağım?

İşletim sistemini silerek Windows 10 format at sonra Linux Mint kur (başka çözüm gelmedi) grub hatası alırsan
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video sana yardımcı olur

Peki format işleminde bir sorun olmaz.

İşletim sistemini silerek Windows 10 format at sonra Linux Mint kur (başka çözüm gelmedi) grub hatası alırsan
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video sana yardımcı olur.

Arkadaş silinmesini istiyormuş zaten.

Geri
Yukarı