Çözüldü Linux Mint Xfce'de ekran parlaklığı nasıl ayarlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

trans_women

Hectopat
Makaleler
5
@Reend Şu konuda Linux Mint'te ekran parlaklığı nasıl ayarlanır sorusunu yanıtladığınızı gördüm. Ben de ekran parlaklığımı ayarlamak istiyorum. Komutu yazacağım ancak ekran adımın aşağıdakilerden hangisi olduğunu bilemedim.

01.png1.png2.png

Buna göre hangi komutu yazmalıyım?

Çözüm
@Reend Şu konuda Linux Mint'te ekran parlaklığı nasıl ayarlanır sorusunu yanıtladığınızı gördüm. Ben de ekran parlaklığımı ayarlamak istiyorum. Komutu yazacağım ancak ekran adımın aşağıdakilerden hangisi olduğunu bilemedim.

Eki Görüntüle 2196861Eki Görüntüle 2196862Eki Görüntüle 2196863

xrandr komutunun çıktısında ekran ismin doğru bir şekilde gözükür muhtemelen. Ona bakman daha iyi olur.

Eki Görüntüle 2196861Eki Görüntüle 2196862Eki Görüntüle 2196863

xrandr komutunun çıktısında ekran ismin doğru bir şekilde gözükür muhtemelen. Ona bakman daha iyi olur.

Çözüm
Teşekkürler. Ekran adım DP-4 müş.

3.png

Ekran adım DP-4 olduğuna göre şu komutları yazınca parlaklığın değiştiğini gördüm:
xrandr --output DP-4 --brightness 0.5 (Bu komutla parlaklık yarı yarıya düştü.)
xrandr --output DP-4 --brightness 1.0 (Bu varsayılan parlaklık.)

Geri
Yukarı