Linux Mint yükleme ekranı disk biçimlendirme

Cilcuenca

Kilopat
Sosyal'deki Linux/Ubuntu kullanıcıları için cevabının basit olduğunu düşündüğüm fakat arama motorlarında tatmin edici bir sonuç elde edemediğim bir sorum var. Linux Mint Cinnamon install aşamasındayım ve Windows bulunan diski tamamen biçimlendirip kurmayı planlıyorum.

Soruma gelecek olursak:

installer-install.png

Görselde gördüğümüz Erase disk and install Linux Mint seçeneğiyle birlikte sıfırlanacak olan diskimiz kesin olarak Windows'un kurulu olduğu disk midir? Yoksa bunu Continue dedikten sonraki aşamada kendimiz mi seçiyoruz. SSD ve HDD olmak üzere iki diskim var. Yanlış bir işlemle Windows'un kurulu olmadığı diskimi biçimlendirmeyi istemem. Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Windows hangi diskte kurulu? Garanti yöntem; "Başka bir şey" seçeneğini seçip, oradan kendiniz Windows'un bulunduğu diski seçip devam etmeniz.
Merhaba hocam Windows C:'de kurulu. Bu seçeneği kolaylık gibi göründüğü için tercih etmek istedim ama biçimlendirmenin kesinliği konusunda fikir sahibi olamadığım ve pek garanti vermediği gibi son olarak bahsettiğiniz şekilde kurulumu tamamlayamayacağım gibi görünüyor.

Merhaba hocam Windows C:'de kurulu. Bu seçeneği kolaylık gibi göründüğü için tercih etmek istedim ama biçimlendirmenin kesinliği konusunda fikir sahibi olamadığım ve pek garanti vermediği gibi son olarak bahsettiğiniz şekilde kurulumu tamamlayamayacağım gibi görünüyor.

"Diski sil ve Linux Mint yükle" seçeneğine basınca disk seçme ekranı gelmesi gerekiyor, uzun zamandır Debian tabanlı dağıtımlar kullanmadığım için unuttum bu ekranı. SS atabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı