Linux Mint'e eski Kernel'a uygun Wi-Fi sürücüsü kurmak

KyryloDN

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Україна
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Extensa EX215-54 || Intel Core i5-1135G7 2.40GHz || Intel iRIS Xe Graphics || 16GB DDR4 3200 MHz || OS: Windows 10 Home
Merhabalar, Wi-Fi kartım için driver buldum ama Linux kernel 2.4, 2.5 ve 2.6 destekliyor. Benim kernel sürümüm 5.4.0, ben bu driverı kurarsam herhangi bir sorun çıkar mı?

Merhabalar, Wi-Fi kartım için driver buldum ama Linux kernel 2.4, 2.5 ve 2.6 destekliyor. Benim kernel sürümüm 5.4.0, ben bu driverı kurarsam herhangi bir sorun çıkar mı?

Bu aygıt için sürücü çekirdekle geliyor zaten, asıl yapmak istediğiniz ya da yaşanan sorun nedir?

Bu aygıt için sürücü çekirdekle geliyor zaten, asıl yapmak istediğiniz ya da yaşanan sorun nedir?

Yani şöyle bilgisayarımın kernel sürümü 5 ama driver sadece 2.4 2.5 2.6 kernellerini destekliyor kurarsam sorun çıkar mı onu demeye çalışıyorum.

Yani şöyle bilgisayarımın kernel sürümü 5 ama driver sadece 2.4 2.5 2.6 kernellerini destekliyor kurarsam sorun çıkar mı onu demeye çalışıyorum.

Yukarıda zaten kuramayacağın söylenmiş, nedeni ise güncel çekirdeklerde değişen API ve makrolar sebebiyle bu tür eski çekirdek modüllerinin derlenememesidir.

Bu aygıt için çekirdekle sürücü geldiği halde, 3. parti sürücüye neden ihtiyacın olduğunu belirtmemişsin.

Geri
Yukarı