Linux Mint'in güncelleme politikası nasıl?

Kalim_x

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba. Ben şahsen Ubuntu'nun tüm güncelleme politikalarını biliyorum. Ara sürüme 9 ay destek verdiğini ve lts sürüme 5 yıl destek verdiğini falan filan. Peki Linux Mint'de durumlar nasıl? Mint'e geçmek istiyorum Ubuntu'dan ama güncelleme desteği nasıldır bilmiyorum. Yani LTS sürüm var mı? Varsa kaç yıl destek veriliyor? Diyelim ki X yıl kadar destek veriliyor. O zaman sistemi X yıl kadar güncellenmemesi için, sadece güvenlik bakım ve uygulama güncellemeleri alması için nasıl yapılandırmalıyız? (Ben bu ayarın Ubntu'da nasıl yapıldığını biliyorum. Yazılım ve güncellemeler uygulamasından kolaylıkla halledilebiliniyor.) Peki Linux Mint'in ara sürümleri var mı? Ara sürüm varsa bu ara sürüm kaç yıl destek alır?

Kendi sitesini gezdinmi LTS sürümler gözüküyor.

Dün indirdim ve araştırıp öğrenim. Her yayınladıkları sürüm LTS miş. Ve yeni bir LTS sürüm çıktığında güncelleme yöneticisinin "Düzenle" kısmından Yeni LTS sürüme güncellemek tamamiyle kullanıcının isteğine bağlı. Bence bu konuda Ubuntu'dan daha iyi.
Dün indirdim ve araştırıp öğrenim. Her yayınladıkları sürüm LTS miş. Ve yeni bir LTS sürüm çıktığında güncelleme yöneticisinin "Düzenle" kısmından Yeni LTS sürüme güncellemek tamamiyle kullanıcının isteğine bağlı. Bence bu konuda Ubuntu'dan daha iyi.
Yorumumun alt kısmında Ubuntu simgesi görünüyor ama linux mint kullanıyorum. Ubuntu tabanlı olsa gerek bu logonun görünmesi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı