Çözüldü Linux Mint'te dokunmatik ekran ters çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Polorchen

Kilopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Herbokolog.
Merhabalar. Başlıkta olan sorunlarla uğraşıyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Model: Lenovo MIIX-300-10ıby

Son düzenleme:
ben bu yöntemleri denedim ama benim ekranım düzelmedi. aslında dokunmatik bozuk değil temelde sorun şöyle. tablete linux kurduğumda ekran dik olarak konumlanıp başlıyor ve dokunmatik bu şekilde düzgün çalışıyor fakat ekranı döndürdüğümüzde dokunmatik yüzey dönmüyor. ekran hala dikine gibi algılayıp dokunmatikte ona göre çalışıyor. aslında otomatik ekran döndürme çalışsa dokunmatik te düzelir gibime geliyor ama yapamadım işte kısaca bu yani.

ben bu yöntemleri denedim ama benim ekranım düzelmedi. aslında dokunmatik bozuk değil temelde sorun şöyle. tablete linux kurduğumda ekran dik olarak konumlanıp başlıyor ve dokunmatik bu şekilde düzgün çalışıyor fakat ekranı döndürdüğümüzde dokunmatik yüzey dönmüyor. ekran hala dikine gibi algılayıp dokunmatikte ona göre çalışıyor. aslında otomatik ekran döndürme çalışsa dokunmatik te düzelir gibime geliyor ama yapamadım işte kısaca bu yani.
Yukarıdaki komut çalışıyor.

Çözülmüş bir konudan devam etmek yerine; yeni bir konu açıp, sistem özellikleri ilgili daha fazla bilgi verirsen daha uygun olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı