Çözüldü Linux Mint'te Firefox takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
5
Yer
Fortress Vader
Linux'a yeni geçtim. FireFox'ta özellikle kaydırırken hafif hafif donuyor gibi oluyor. W10'da Edge tarayıcısına girdiğim zaman akıcı bir şekilde kaydırabiliyorum. Bunun sebebi ne olabilir? FireFox harici bir uygulamada kasma hissine rastlamadım.
Sistemim:
i7 6700HQ
960M
8 GB RAM
240 GB SSD

Linux Mint Cinnamon kurdum. 30 GB yer verdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sürücü Yöneticisini açıp Nvidia-465 sürücüsünü kurmayı dener misin? Ardından sistemi yeniden başlat.

Eki Görüntüle 1072828
Bu şekilde yaptım. Birazcık düzeldi gibi, ancak hala hissediliyor.

Bunu mu demek istediniz?
1623964142086-png.1072832.png

Bir de şu performans seçenekleri ne durumda? Önerilen performans ayarları seçeneği ile donanım ivmelendirme seçeneği pasif mi?
Sürücü Yöneticisini açıp, Nvidia-465 sürücüsünü kurmayı dener misin? Ardından sistemi yeniden başlat.
Kurdum. Sorunu giderdi bu. Teşekkür ederim.
Bir de şu performans seçenekleri ne durumda? Önerilen performans ayarları seçeneği ile donanım ivmelendirme seçeneği pasif mi?
Aynı şekilde duruyorlar.
1624108520629.png

Rica ederim.

Nvidia GPU'yu kullanınca Nvidia-465 ile sorun çözülmüş oldu, peki Intel GPU ile durum ne? Ya da Ondemand kipinde Firefox'u Nvidia GPU ile çalıştırınca da sorunsuz kullanabiliyor musun? Bunları soruyorum, çünkü sürekli Nvidia GPU'nun etkin olması (Nvidia performans kipinin kullanılması) pilin daha çabuk bitmesine sebep olacaktır.

Son düzenleme:
Rica ederim.

Nvidia GPU'yu kullanınca Nvidia-465 ile sorun çözülmüş oldu, peki Intel GPU ile durum ne? Ya da Ondemand kipinde Firefox'u Nvidia GPU ile çalıştırınca da sorunsuz kullanabiliyor musun? Bunları soruyorum, çünkü sürekli Nvidia GPU'nun etkin olması (Nvidia performans kipinin kullanılması) pilin daha çabuk bitmesine sebep olacaktır.
Cihazi pilde kullanamiyorum maalesef. Bataryasi olmus durumda. Hep sarjda duruyor anlayacaginiz.

Geri
Yukarı