Çözüm Linux Mint'te mouse acceleration kapatma

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Linux Mint Xfce kullanıyorum ve ne yazık ki bu dağıtımda varsayılan olarak mouse acceleration var. Bunu ne yazık ki fare ayarlarından basitçe ayarlayamıyoruz ve kapatamıyoruz. Mouse acceleration, imleçteki ve dolayısıyla fare kullanımındaki doğallığı bozuyor. En azından benim için öyle oldu. Açıkçası benim için kötü bir mouse deneyimine sebep oldu. CS:GO gibi oyunlarda kötü bir deneyime sebep olacağını düşünüyorum. Aşağıdaki videoyu izleyerek mouse accelerationı kapatmayı başardım, Linux Mint kullanıyorsanız size de tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben komut dosyasını şöyle ayarladım:

Kod:
#!/bin/bash

xinput --set-prop 'pointer:''COMPANY USB Device ' 'libinput Accel Profile Enabled' 0, 1
xinput --set-prop 'pointer:''COMPANY USB Device ' 'libinput Accel Speed' 0.0

Şu sitedeki yöntem de işe yarıyor:

sudo gedit 90-mouse_accel.conf
Gedit yüklü olmadığı için üstte 'gedit' yazan yeri FeatherPad olarak değiştirdim ve linkte yazanları yaptım.

Güncelleme: Aşağıdaki linkteki yöntem daha iyi. /etc/X11/xorg.conf.d/ bu kısma yönetici hakları ile gelip 50-mouse-acceleration.conf adlı bir boş dosya (Windows'taki adı metin belgesi) açıyoruz ve linkte yazanları oraya yapıştırıyoruz. Sonra restart.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı