Linux OS önerisi

Xfce'den daha hafif olan bir LXDE var.

Pencere yöneticileri de var, ayarlarını yapması masaüstü ortamlarına göre zor ancak Arch Linux kullanıyorsanız otomatik olarak benim pencere yönetici ayarlarımı kurabileceğiniz bir scriptim var.

Eğer Nvidia ekran kartınız varsa bunu öneririm:

Eğer farklı marka bir ekran kartınız varsa bunu kullanabilirsiniz: (Günlük kullanım olarak bunu kullanıyorum bu nedenle çok fazla hata düzeltmesi, ekleme yapıyorum. Bunu kullanmanız daha doğru olur.)

LXDE ve Lxqt'ye bakabilirsin. İkisi de güzel masaüstü ortamları.

antiX nasıl sence Arch Linux'tan hafif mi? Ya da sence geçeyim mi Arch'tan AntiX'e.

antiX22 icewm kullanıyor. GUI kullanan en hafif Linux dağıtımı şu an kendisi. Debian tabanından güç aldığı için uygulama noktasında pek sıkıntı yaşamazsınız ama Arch kadar geniş bir reposu olmadığını söyleyeyim.

antiX nasıl sence Arch Linux'tan hafif mi? Ya da sence geçeyim mi Arch'tan AntiX'e.

Arch'ın hafif olması veya hafif olmaması tamamen sizin yapılandırmanıza bağlıdır. Hafiflik için elbette AntiX'e de geçebilirsiniz. Sonuçta size hafif ve hazır bir masaüstü sunar.

Arch'ın hafif olması veya hafif olmaması tamamen sizin yapılandırmanıza bağlıdır. Hafiflik için elbette AntiX'e de geçebilirsiniz. Sonuçta size hafif ve hazır bir masaüstü sunar.

Katılıyorum. Aynı şekilde Arch'a da icewm kurarsanız antiX ile benzer değerler elde edebilirsiniz. Tabii antiX tamamen buna odaklı geliştirildiği için daha az kaynak tüketecektir ama göze batan bir fark oluşacağını sanmam.

Katılıyorum. Aynı şekilde Arch'a da icewm kurarsanız benzer değerler elde edebilirsiniz.

Arch panelde sorun çıkardı bayağı kuracaldım mahvettim masaüstünü sabahtandır uğraşıyorum o nedenle daha da uğraşmak yerine başka dağıtıma geçeyim dedim. Diğer masaüstü ortamları da kurulmuyor error veriyor lxqt ve LXDE de birkaçında daha GNOME falan açılıyor sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı