Linux performansı çok kötü

Pop_OS! gibi devşirme dağıtımları kullanmayı çok tavsiye etmiyorum. Arch'dan devşirilen Manjaro, Ubuntu'dan devşirilen Pop_OS'da çok fazla sorun yaşayan insanlar var. Linux Mint çok fazla bağış alması, aktif geliştirici ekibiyle ve Ubuntu LTS sürümleri kullanmasıyla sayılı çalışan devşirme düzgün dağıtımlardan ve onu genelde tavsiye ediyorum. Arch, Fedora, Ubuntu ve Debian gibi çok geniş geliştirici ekibi olup kitlelere erişebilmiş dağıtımlarda kalmanızı tavsiye ederim. Yeterince öğrendikten sonra kendinizin hataları çözebileceğini düşündüğünüz zaman başka dağıtımlara da şans verebilirsiniz.
Linux Mint'in tasarımı bana çok basit geldiği için hiç yanaşmadım açıkçası. Daha öncesinde Arch tabanlı dağıtımlar kullandım. Manjaro, EndeavourOS, Garuda vs.

Linux Mint'in tasarımı bana çok basit geldiği için hiç yanaşmadım açıkçası. Daha öncesinde Arch tabanlı dağıtımlar kullandım. Manjaro, EndeavourOS, Garuda vs.
Ayrıca Arch bana hiç stabil gelmiyor bu yüzden Debian tercih ettim.

Linux Mint'in tasarımı bana çok basit geldiği için hiç yanaşmadım açıkçası. Daha öncesinde Arch tabanlı dağıtımlar kullandım. Manjaro, EndeavourOS, Garuda vs. Ayrıca Arch bana hiç stabil gelmiyor bu yüzden Debian tercih ettim.
Pop_OS! Ubuntu tabanlı bir işletim sistemi. Ubuntu'da Debian'ın üstüne geliştirilmiştir ancak zaman geçtikçe Ubuntu çok farklılaşmıştır. Arkasında büyük bir şirket olduğundan Debianla alakası pek kalmadı.

Pop_OS! Ubuntu tabanlı bir işletim sistemi. Ubuntu'da Debian'ın üstüne geliştirilmiştir ancak zaman geçtikçe Ubuntu çok farklılaşmıştır. Arkasında büyük bir şirket olduğundan Debianla alakası pek kalmadı.
Siz ne önerirsiniz? Ben daha çok Gnome masaüstü tercih ediyorum çünkü özelleştirmeyi seviyorum.

Siz ne önerirsiniz? Ben daha çok GNOME masaüstü tercih ediyorum çünkü özelleştirmeyi seviyorum.

Hocam etiketi daha yeni gördüm, üzgünüm. GNOME masaüstü için Fedora kullanabilirsiniz. Workstation versiyonu GNOME'dır. Sorununuzun kaynağının repolar olduğunu düşünmüyor değilim. Ama prizde çalışıyor dediğinize göre güç ile alakalı bir sorun olabilir. Eğer Fedora kullanıcaksanız rhel isimli sürücüleri yükleyeceksiniz. Ekran kartı sürücülerini kurduktan sonra yeniden deneyip buraya sonuçları yazmanızı rica ederim. Diğer söyleyebileceğim çözümleri @Cruslan söylemiş. Ben kullansam bile devşirme dağıtım önermem ama Manjaro olabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı