Çözüldü Linux saat ayarını düzenlerken "Host is down" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hüsnü_Çoban

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Sivil Polis
Merhabalar, Technopat'ın Linux için verdiği tavsiyeler makalesinde yanlış saat sorununu düzeltmekten bahsediyor ve orada sudo timedatectl set-local-rtc 1 kodu veriyor. Terminale yapıştırmaya çalıştığım zaman ise şu hatayı veriyor:

"System has not been booted with systemd as init system (PID 1). Can't operate.
Failed to create bus connection: Host is down"

Çözümü nedir?
Konu kilitli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şu an senin sistemde systemd etkin değil, en azından çıktılar bunu gösteriyor. Konu harici bir şey ama, systemd harici bir init mi kullandın? Bunu yapacağını sanmıyorum, asıl anlamak istediğim gerçekten MX Linux Linux kullanıp kullanmadığın. Eğer MX Linux kullanıyorsan, zaman ayarları için şu sayfayı ziyaret edebilirsin. HELP: Date & Time – MX Linux
Kullandığın dağıtımı neden yazmıyorsun?! MX Linux kullanıyorsan, bu dağıtım systemd ile gelmez, bu sebeple timedatectl komutunu kullanamazsın.

MX ile ilgili konularını Debian bölümünde, hangi dağıtımı kullandığını da belirterek açabilirsin.

Ayrıca ne yapmak istediğini de tam olarak belirtmemişsin.

Gözden kaçmış bu konu, nedir durum?
Kullandığın dağıtımı neden yazmıyorsun?! MX Linux kullanıyorsan, bu dağıtım systemd ile gelmez, bu sebeple timedatectl komutunu kullanamazsın.

MX ile ilgili konularını Debian bölümünde, hangi dağıtımı kullandığını da belirterek açabilirsin.

Ayrıca ne yapmak istediğini de tam olarak belirtmemişsin.
Çok özür diliyorum dağıtmı yazmadığım için. Dağıtım debian. @OzgunP hocam nasıl düzeltiriz?

Aşağıdaki komutun çıktısını paylaş bakalım.

Kod:
lsb_release -a
deneme.png

Yeni konular

Geri
Yukarı