Linux sağ tık menüsü nasıl düzenlenir?

adanlı cabbar

Centipat
Daha fazla  
Linux Mint 21 Xfce kullanıyor masaüstüne sağ tıklayınca çıkan menüyü düzenlemek istiyorum. Nasıl yaparım bunun için bir program var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
deneyin belki çalışır.

Sağ tık menüsü tamamen arayüze ve uygulamanın size sunduklarına bağlı. Cinnamon arayüzünde sağ tık menüsü düzenlenemiyor. Eklentiler kısmında belki vardır yeni özellikler ancak ben bilmiyorum.

Diğer uygulamalarda ise uygulamanın yapımcısına bağlı. LM'nin varsayılan dosya yöneticisi sağ tık menüsünü kişiselleştirmeye izin veriyor, ancak buna izin veren başka uygulama bilmiyorum.

Gnome shelli yeniden kaynak kodundan derleyebiliyorsan yapabilirsin. Yoksa kendinde öyle bir özellik yok GNOME'da. Cinammon da GNOME Mutter kullanıyor diye o da düzenlenemiyor.

Gnome shelli yeniden kaynak kodundan derleyebiliyorsan yapabilirsin. Yoksa kendinde öyle bir özellik yok GNOME'da. Cinammon da GNOME Mutter kullanıyor diye o da düzenlenemiyor.
Ben oluştur menüsünü değil komple sağ tık menüsünü diyom hem kapalı kaynka Windows da oluyor açık kaynka Linnux ta niye olmasın ve ben Xfce masaüstü ortamı kullanıyorum.

Geri
Yukarı