Linux Server'a VS Code kurulumu nasıl yapılır?

Gustave Le Boon

Hectopat
Digital ocean üzerinden nodejs uygulamamı Linux server kiralayıp yükledim. Uygulamayı Linux Server'a GitHub hesabımdan klonluyorum. Fakat uygulamada bir değişiklik yapmam gerektiğinde Localhost'da gerekli değişiklikleri yapıp tekrar GitHub'a atıp klonluyorum. Halbuki makineya VS Code kurup bunu bilgisayarımda çalıştırabilsem bu kadar uğraşmayacağım. Bunun bir yolu var mı?

Kendi bilgisayarınızda da Linux kullanıyorsanız serverden ve bilgisayarınızdan xorg yönlendirmesini açıp ssh -X ile bağlanırsanız çalıştırdığınız programlar serverde çalışıp bilgisayarınıza görüntüyü yollar.

Kendi bilgisayarınızda da Linux kullanıyorsanız serverden ve bilgisayarınızdan xorg yönlendirmesini açıp ssh -X ile bağlanırsanız çalıştırdığınız programlar serverde çalışıp bilgisayarınıza görüntüyü yollar.
Windows kullanıyorum. VS Code'da Remote-SSH eklentisi ile SSH key vererek remote olarak çalışabiliyorum. Yani serverdaki uygulamam editör üzerinde açılıyor ve düzenleme yapabiliyorum. Bu işimi halletti ama inanılmaz yavaş çalışıyor :)

Geri
Yukarı