Linux Sistem USB'i Görmüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mrfree35

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Benim bir sorum vardi. Şöyle anlatayım; benim 2 USB Flash vardı, 1 USB'de Windows 8 vardi diğerine de Linux Ubuntu dosyalarını attım. Neyse Linux deneyecektim, kurdum her şeyi silerek. Sonra Linux'u beğenmedim, Windows 8 de kötüydü o yüzde Windows 8'i attığım USB bellekteki dosyaları sildim. Sonrada 'biçimlendir'e bastım. Win7 atacaktım bu USB'e, 2 tane program indirdim atmak için fakat USB'i bulamadı nasıl olduysa. Windows 7 ISO'sunu seçiyorum USB yerine geldiği zaman, orada Toshiba 4GB yazmıyor. Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum USB'sini tekrar oluşturun. USB üzerinde oynama yaptıysanız bootable özelliğini yitirmiştir.

Şimdi ben bu USB'i 4GB'lik biçimlendirdim NTFS Olarak. Fakat yine ISO TO USB gibi programlarda Toshiba diye bulamıyor benim USB'i. Nedeni nedir ?

Windows 7 USB Download Tool ile deneyin.

Ben Linux Ubuntu kullandığım için Windows kullanıyorum ".exe"leri açmak için, fakat indirdiğim Windows 7 USB Download Tool'u açmayı denedim. Program açılmıyor. Her siteden denedim ama açılmıyor program.

Linux üzerinden bunu düzeltebilirsin. Öncelikle GUI olarak yapmak istiyorsan
Kod:
sudo apt-get install gparted
gparted ile düzeltebilirsin

yok ben kodla düzelteceğim diyorsan ise :

Kod:
sudo -

Kod:
sfdisk -l
ile mevcut disk tablosunu görürsün.Yani linux flash belleğini sdx olarak neyi görüyor misal sdc1 gibi

Kod:
fdisk /dev/sdc

sonra d'ye bas sonra n bas p bas enter enter ile devam et w ile işlemi yaz ben sonda q bas çık.

en sonda

Kod:
mkfs.ntfs /dev/sdc1

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı