Linux tabanlı işletim sistemi önerisi

Sürekli windowstan sıkılıp yeni dağıtımlara bakıyorum sistemim hackintoshu desteklese hep onu kullanacağım fakat g işlemcilerde kronik ses sorunu var o yüzden nerdeyse her ay yeni bir dağıtım deniyorum :D
Hocam dağıtımlarda karşılaştığınız sorunlar hakkında burada konu açsanız işimiz daha kolay olur. :D

Sürekli windowstan sıkılıp yeni dağıtımlara bakıyorum sistemim hackintoshu desteklese hep onu kullanacağım fakat g işlemcilerde kronik ses sorunu var o yüzden nerdeyse her ay yeni bir dağıtım deniyorum :D

Mint kullandım bazı yazılımlar kurarken sıkıntı yaşadım kali linux da denedim fakat kurarken hata yaşadım çözümünü de bulamadım.
Linux Mint Xfce masaüstü ortamını bu şekilde özelleştirebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mint kullandım bazı yazılımlar kurarken sıkıntı yaşadım kali linux da denedim fakat kurarken hata yaşadım çözümünü de bulamadım.
Dağıtımlara macOS teması kurabilirsiniz.

Hocam dağıtımlarda karşılaştığınız sorunlar hakkında burada konu açsanız işimiz daha kolay olur. :D
hocam bazılarında wine kurulmuyor bazılarını sistemim desteklemiyor bazılarında hdd eski diye kurulmuyor bazende bir tool için kurduğumda illa ki bir hata çıkıyor

Hackintosha özeniyorsan elementary OS kullan ya da bu siteye sürekli bak kafayı yeme garantili olur ama.
Elemantary os daha çok mac os un eski sürümlerine benziyor ubuntu mac os cute fish os pear os kullandım en memnun kaldığım cute fish os oldu çünkü diğerlerinde mac osa benzetmek için ek programlar kurulu olduğu için sistem açılırken bazı programlar açılmamazlık yapabiliyor yada açılmayı yavaşlatıyordu o yüzden ek program kurmak yerine kendiliğinden teması güzel olan bir dağıtım varsa diye sordum

Üstte attığım mesajı görmediniz mi? @bykodesasa

hocam bazılarında wine kurulmuyor bazılarını sistemim desteklemiyor bazılarında hdd eski diye kurulmuyor bazende bir tool için kurduğumda illa ki bir hata çıkıyor

Elemantary os daha çok mac os un eski sürümlerine benziyor ubuntu mac os cute fish os pear os kullandım en memnun kaldığım cute fish os oldu çünkü diğerlerinde mac osa benzetmek için ek programlar kurulu olduğu için sistem açılırken bazı programlar açılmamazlık yapabiliyor yada açılmayı yavaşlatıyordu o yüzden ek program kurmak yerine kendiliğinden teması güzel olan bir dağıtım varsa diye sordum
Bilgisayarın eski mi?

Görünüme bu kadar takılmayın. Bir DE (Masaüstü Ortamı) veya WM (Pencere Yöneticisi) kurup bırakın. İlk başlarda bu kadar çeşitlilik arasında insan karar veremiyor, sizi anlıyorum. Fakat inanın bir süre sonra görünüm değiştirme olayı size çok boş gelecek. Keşke bu kadar zaman harcamasaydım diyeceksiniz.

çok da eski sayılmaz 2018 de aldım hdd eski sadece rx 570 ve ryzen 2200g var şu anda ortalama bi sistem sayılır

dediğim gibi ek program kurmayı çok da istemiyorum
Beğendiğin stabil olmaya yakın bir distro kur ve ona alışmaya bak yoksa bu bağımlılıktan kurtulamazsın. elementary OS senin için en stabil olan olabilir hem Ubuntu temelli çok sıkıntı yaşamazsın.

Geri
Yukarı