Linux tabanlı sistem önerisi

Lexaion

Hectopat
Merhaba,

Windows'tan sıkıldığım için Linux tabanlı işletim sistemi kurmak istiyorum. Ama Windows'ta çalıştırdığım her şeyi çalıştırmam da gerekiyor. Sürücü konusunda da sorun yaşamak istemiyorum. Hangi Linux dağıtımını kurmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Emin olmamakla beraber bu fikirden vazgeçmen gerekiyor. Bu istediklerinin sorunsuz gerçekleşeceği bir dağıtım duymadım.

Windows'ta çalışan her uygulama, Linux'ta da çalışmıyor. Hangi uygulamaları çalıştirmak ve hangi sürücüleri yüklemek istediğinizi yazarsanız, daha kolay yardımcı oluruz.

windows programların tam uyumlu çalışması için henüz bir versiyon ile karşılaşmadım. ama linux kullanacaksan, windows'da kullanılan programların alternatiflerini bulabilirsin.

hangi uygulamaları çalıştıracağın konusunda bilgi verirsen birçok kişi yardımcı olacaktır.

kendim bir yolunu bulurum diyorsan, biraz okuma araştırma yapman gerekli.

android aplikasyonlarıda kullanabileceğin bir dağıtım istiyorsan buradan incelemeye başlayabilirsin.

Son düzenleme:
Sürücü konusunda bir problem yaşama olasılığınız düşük. NVIDIA kullanıyorsanız ek olarak kendinizin kurması gerek.

Bazı Windows programları Linux üzerinde belli programlar ile çalıştırılabiliyor ama hepsinin tam işlevi ile çalıştığı söylenemez.

Bazı şeylerden feragat edip öyle geçmenizi öneririm. Kullandığınız programların alternatiflerine bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı