Linux terminalinde (Termux) bir klasörün içindeki her şey tek işlemde nasıl taşınır?

Winginar

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara/Sincan
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5-2310 2.90 GHZ x64 Bit
4GB DDR3 RAM
Windows 8.1 x64
AMD veya ATI Radeon HD 5450
Dosyaları taşımam gerekti ama tek tek taşımak istemiyorum.

Huawei MatePad T8
Termux v 0.118.0

Zipleyebilir veya -r ile recursive kopyalayabilirsin. Taşıma işlemi tek klasörün yolunu değiştirmekten ibaret olduğundan hem hızlıdır hem de recursive parametresi almaz. Dolayısıyla zaten tek tek uğraşmayacaksın.

Termux terminalinde aygıtı mount edip USB ile okunabilecek ana dizine taşımak lazım öncelikle.

Kod:
termux-setup-storage

Zipleyebilir veya -r ile recursive kopyalayabilirsin. Taşıma işlemi tek klasörün yolunu değiştirmekten ibaret olduğundan hem hızlıdır hem de recursive parametresi almaz. Dolayısıyla zaten tek tek uğraşmayacaksın.

Termux terminalinde aygıtı mount edip USB ile okunabilecek ana dizine taşımak lazım öncelikle.

Kod:
termux-setup-storage
Tam anlamadım hocam o yüzden sizden hepsini bir anda taşımam için kodu istiyeceğim.
Dosyalar buraya taşınacak: /data/data/com.termux/files/usr/var/lib/proot-distro/installed-rootfs/ubuntu

Taşınacak dosyalar bu klasörde: /data/data/com.termux/files/home/udroid-jammy-raw

mv /data/data/com.termux/files/usr/var/lib/proot-distro/installed-rootfs/ubuntu/ /data/data/com.termux/files/home/udroid-jammy-raw/*
Olmuyor hocam. Tek tek taşıyacağım mecburen.

Taşımaya çalıştığınız dosyaların ya da hedef dizini yanlış yazmış olabilirsiniz. Komutun çalışması lazım.
Hocam artık çok farklı birşey yapıyorum. Önceden taşıdım ama şöyle: ilk önce eski ubunku klasörünü sildim sonra diğer klasörün ismini ubuntu yapıp taşıdım öyle oldu ama o da bir işime yaramadı ubuntu bozuk çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı