Linux Ubuntu yüklenirken tüm diskler dolu gözüküyor

Alperen_77

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Windows mavi ekran verdi ve açılmadı. Dünden beri denedim ama olmayınca Linux Ubuntu ISO ile yükledim. Diske yüklemek istiyorum ancak disklerde SSD 4 MB, HDD 3 MB boş gösteriyor. İçindekileri silmeye çalışıyorum ama bir türlü silemedim. Yardımcı olabilecek olan var mı?

Ubuntu'da Gparted'ı aç (Ubuntu'da GNOME disk bölümleme uygulaması da olabilir) ve tüm diski sıfırla ardından ext4 olarak biçimlendir.

Ubuntu'da Gparted'ı aç (Ubuntu'da GNOME disk bölümleme uygulaması da olabilir) ve tüm diski sıfırla ardından ext4 olarak biçimlendir.

Merhaba dediğiniz uygulamalar Ubuntu'da yok. Nasıl yapacağım yüklemem mi gerekli?

Disks adında bir uygulama buldum. Buradan format disks dersem olur mu?

Tıkladığımda. Erase ve partitioning yazılı iki seçenek çıkıyor. Erase yazanda "don't overwrite existing data (quick)" ve "overwrite existing data with zeroes (Slow)", partitioning yazanda ise "compatible with modern systems and hard disks> 2TB(GPT)" ve "no partitioning (empty)" yazıyor. Hangilerini seçmeliyim şu anda ikisinde de ilk seçenek halihazırda seçilmiş. SSD 256 GB HDD 320.

Tıkladığımda. Erase ve partitioning yazılı iki seçenek çıkıyor. Erase yazanda "don't overwrite existing data (quick)" ve "overwrite existing data with zeroes (Slow)", partitioning yazanda ise "compatible with modern systems and hard disks> 2TB(GPT)" ve "no partitioning (empty)" yazıyor. Hangilerini seçmeliyim şu anda ikisinde de ilk seçenek halihazırda seçilmiş. SSD 256 GB HDD 320.

Sondakini seç ve tamamen sıfırla kurulum sırasında da bölümlersin.

İkisinde de ikinci seçenekleri seçtim vs ssd ile başladım.

Merhaba elektrikler gidecek gibi gözüküyor bu ssd silme işlemi hallolur hallolmaz pcyi kapatsam yarın HDDyi de bu sekilde silsem sorun olmaz değil mi? Linux USB de kalacak şimdilik.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı