Çözüldü Linux üzerinde 1080p Netflix

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

486759

Hectopat
Merhaba, Linux üzerinde Netflix'i tarayıcıdan 1080p olarak izlemek istiyorum. İzlediğim videolarda Chrome'un 720p desteklediğini Microsoft Edge kullanılması gerektiğini söyleyenler olmuş Bunun üzerine Microsoft Edge Dev Channel indirdim. Fakat hala 720p çözünürlük almaktayım. 1080p izlemenin bir yolu var mı acaba?

Ekran görüntüsü 2021-06-14 23-27-50.png

Çözüm
Çünkü Netflix Intel işlemcili ve Windows 10 sürümlü bilgisayarlara 1080p desteği veriyor. Diğer işletim sistemlerine destek vermemektedir. Ayrıca drm (digital rights management), türkçesiyle dijital haklar yönetimi; lisans yasalarıyla korunan materyalleri daha güvenli hale getirebilmek ve kopyalanabilmesinin önüne geçilmesi amacıyla geliştirilmiş bir koruma yöntemi ile şifrelemiştir. Bu şifrelemeyi Intel destekliyor. O yüzden 1080p veya 4K izlenememektedir.
Firefox ile sorunu çözdüm hocam. Eklenti linki

Ekran görüntüsü 2021-06-15 08-40-56.png
Çünkü Netflix Intel işlemcili ve Windows 10 sürümlü bilgisayarlara 1080p desteği veriyor. Diğer işletim sistemlerine destek vermemektedir. Ayrıca drm (digital rights management), türkçesiyle dijital haklar yönetimi; lisans yasalarıyla korunan materyalleri daha güvenli hale getirebilmek ve kopyalanabilmesinin önüne geçilmesi amacıyla geliştirilmiş bir koruma yöntemi ile şifrelemiştir. Bu şifrelemeyi Intel destekliyor. O yüzden 1080p veya 4K izlenememektedir.

Firefox ile sorunu çözdüm hocam. Eklenti linki

Ekran görüntüsü 2021-06-15 08-40-56.png

Çözüm
Son düzenleme:

Geri
Yukarı