Linux üzerinde ekran kartına nasıl undervolt yapılır?

BalikŞuşişi

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar Linux üzerinde böyle bir şey var mı? Varsa nasıl yapılır? Hem AMD hem de Nvidia olarak gösterebilirseniz çok mutlu olurum. Ha bir de Windows üzerinde stabil olan undervolt veya overclock Linux üzerinde de stabil mi olur? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia kartlar için sürücüyü kurduğunda Nvidia-xserver üzerinden saat hızını kontrol edebiliyorsun fakat Windows üzerinde Afterburner ile yapabildiğin gibi hassas ayar yapılmıyor.

Evet var fakat ne kadar başarılıdır bilmiyorum denemek lazım. Corectrl amd için, tuxclocker nvidia ve amd destekli görünüyor.

Windows üzerinde yapılan overclock veya undervolt işlemleri birebir aynı olmayabilir.

Evet var fakat ne kadar başarılıdır bilmiyorum denemek lazım. Corectrl amd için, tuxclocker nvidia ve amd destekli görünüyor.

Windows üzerinde yapılan overclock veya undervolt işlemleri birebir aynı olmayabilir.
Baktım da CoreCtrl çok iyi gözüküyor. Baya Wattman'a benziyor.

Undervoltmu yapıyor bu programlar?
Diğerlerini incelemedim ama gördüğüm kadarıyla CoreCtrl üzerinden hem undervolt hem de overclock yapılabiliyor. Yapımcısının paylaştığı video da burada.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AMD Wattman'a çok benziyor dediğim gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı