Linux üzerinde Game Pass oyunları oynanabilir mi?

Aslında düşününce bunun pek zor olmadığı kanaatindeyim Wine sayesinde ama, sizce böyle bir şey mümkün mü?

Dualboot ile Windows kurup oynayabilirsiniz. Sorunuza gelirsek Reddit'te biraz araştırdım ve yapan görmedim. XCloud'ya da dualboot ile Windows kurup oynayabilirsiniz.

Eğer 2 ekran kartın yeterince RAM'in ve güçlü bir işlemcin var ise sanal makineler (QEMU gibi) ile Windows'u Linux üstünde çalıştırabilir. GPU passthrough yaparak da normal bir bilgisayarda nasıl oynuyorsan oynamaya devam edebilirsin. Ayrıca bazı oyunlarda biraz konfigürasyon yapman gerekli olabilir, sanal makine kullandığını gizlemen gerekebilir. Bu sorunu ise driver isimlerini değiştirerek çözmek mümkün olur.
Tabii bu yöntem biraz pahalı lakin senin istediğin çözümün cebe uygun olma şartı da yoktu. Bu şekilde Linux Kernel'i üzerinden Game Pass oyunlarına erişebilirsin.

Ya da Dual boot. Sana kalmış.
Edit: Yazım hatası.

Uygulama paketleme dağıtım metodu farklı çalışıyor burada. Steam tarafı gibi exe. uzantılı olarak uygulama ve oyun dağıtımında bulunsaydı çoktan yapılmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı