Linux üzerinde GPT Windows yazmak

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 427

gen2

Megapat
Makaleler
1
Daha önceleri Windows 10 LTSC versiyonunu ISO içeriğini FAT32 formatlı diske kopyalarak oluşturuyordum. Ancak yeni Windows 10 versiyonları içinde 4 GB'dan daha büyük dosyalar barındırdığı için yöntem işe yaramıyor maalesef. Şu anda exFAT formatlı bir diske kopyalıyorum ISO içeriğini ama ilk denememde olmadı siz UEFI Windows'u nasıl yazdırıyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Woeusb kullanıyorum ben.
Kod:
sudo woeusb --tgt-fs NTFS -d Windows.iso /dev/sdX

Bir program kullanmak zorunda olmak çok üzse de mecburen dediğini yapacağım. Çünkü yöntem işe yaramadı. Sistemimde bloat bulundurmama konusunda takıntılıyım biraz. Bir de bu acayip program grub bağımlılığı getiriyor nedense. Neyse hazırladıktan sonra kaldırırım artık.

Sistem legacy mi? UEFI sistemlerde EFI bölümü silinmediği sürece Bootloader'in uçmaması gerek.

Benim EFI partisyonum /Boot olarak bagli, basmis formati direkt. Bootloader'i yeniden kurdum ve kernel derliyorum simdi chroot uzerinden. Bunu kasitli yapmiyorsa yesinler beni. Koskoca Microsoft EFI bolumunun baska bir isletim sistemi ile paylasilabilecegini bilmiyorsa atlamayi dusunuyorum bir yerlerden.

Yeni konular

Geri
Yukarı