Linux üzerinden Windows ISO'su nasıl yazılır?

Krak3n_0

Femtopat
Daha fazla  
Selam. antiX Linux 23 kullanıyorum. Birtakım sebeplerden ve problemlerden ötürü Windows'a geri dönmek istiyorum ama bir türlü Windows ISO'su yazamadım. Linux'tan çok anlamıyorum zaten denemek için kurmuştum. YouTube'da birkaç kişi anlatıyor ama farklı Linux dağıtımı olduğu için mi bilmiyorum bende işe yaramadı.

Rosa Image Writer ve antiX'in kendi USB yükleyicisini denedim. USB açılıyor, Windows format ekranı geliyor ve dil seçme ekranına kadar problem yok. Fakat sürücüler kısmına geldiğimde sürücü problemi deyip "göz at ve iptal" seçeneği sunuyor. USB'yi farklı USB portlarına takarak denedim, BIOS ayarlarını kurcaladım fakat olmadı. antiX'in USB biçimlendiricisiyle USB'ye format atayım dedim, bu sefer de başka bir problem çıktı.

Aşağıda fotoğrafını eklerim. Nasıl veya hangi program üzerinden sorunsuz Windows ISO'su kurabilirim?

Dosya Ekleri

• 2023-11-22-202614_1366x768_scrot.png
    2023-11-22-202614_1366x768_scrot.png
    91,5 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. antiX Linux 23 kullanıyorum. Birtakım sebeplerden ve problemlerden ötürü Windows'a geri dönmek istiyorum ama bir türlü Windows ISO'su yazamadım. Linux'tan çok anlamıyorum zaten denemek için kurmuştum. YouTube'da birkaç kişi anlatıyor ama farklı Linux dağıtımı olduğu için mi bilmiyorum bende işe yaramadı.

Rosa ımage writer ve AntiX'in kendi USB yükleyicisini denedim. USB açılıyor, Windows format ekranı geliyor ve dil seçme ekranına kadar problem yok. Fakat sürücüler kısmına geldiğimde sürücü problemi deyip "göz at ve iptal" seçeneği sunuyor. USB'yi farklı USB portlarına takarak denedim, BIOS ayarlarını kurcaladım fakat olmadı. AntiX'in USB biçimlendiricisiyle USB'ye format atayım dedim, bu sefer de başka bir problem çıktı.

Aşağıda fotoğrafını eklerim. Nasıl veya hangi program üzerinden sorunsuz Windows ISO'su kurabilirim?

Ventoy ile yazdırabilirsin.

Ventoy kullanıp ISO'yu flasha atabilirsin.

Ventoy ile yazdırabilirsin.
Ventoy kullanıp ISO'yu flasha atabilirsin.
Etrafında PC'si olan biri varsa oradan Rufus ile yazdırabilirsin yoksa Ventoy öneririm.
Linux'a başlayacaksan Linux Mint veya Ubuntu önerimdir sistemin düşükse Xfce masaüstü yüklersin.
Ventoyu nasıl indiricem. Kurcalayarak çözmeye çalışıyorum ama çok karışık. Herhangibir link veya rehber varmı?

Ekran böyle

Dosya Ekleri

• 2023-11-22-205059_1366x768_scrot.png
    2023-11-22-205059_1366x768_scrot.png
    103,2 KB · Görüntüleme: 25
VentoyGUI.x86_64'ü çalıştır gerisi kolay.

Ventoyguı. X86_64'ü çalıştır gerisi kolay.

Hocam denedim fakat tepki yok. Diğerlerini de denedim.

Ventoyguı. X86_64'ü çalıştır gerisi kolay.

Şu an sanırım Windows indiremeyeceğim. Bilirkişi maalesef yok yardım edebilecek. Hiç problem yaşamayıp Windows ISO'su yazabileceğim bir Linux var mı? Pardus iyi mi?

Son düzenleme:
Hocam denedim fakat tepki yok. Diğerlerini de denedim.

Şu an sanırım Windows indiremeyeceğim. Bilirkişi maalesef yok yardım edebilecek. Hiç problem yaşamayıp Windows ISO'su yazabileceğim bir Linux var mı? Pardus iyi mi?

Hocam Ventoy'u yetkili olarak çalıştırmalısınız. Ventoy'un klasörüne sağ tıklayıp yönetici olarak aç seçeneğini deneyin.

Bazı dosya yöneticilerinde buna gerek kalmıyor ama çoğunda öyle.

Bir de bilgisayarınız berbat değilse bence antiX kullanmayın, Linux Mint normal kullanımda çok daha iyidir.

Pardus'ta berbat bir dağıtımdır yanından geçmeyin.

Hocam Ventoy'u yetkili olarak çalıştırmalısınız. Ventoy'un klasörüne sağ tıklayıp yönetici olarak aç seçeneğini deneyin.

Bazı dosya yöneticilerinde buna gerek kalmıyor ama çoğunda öyle.

Bir de bilgisayarınız berbat değilse bence antiX kullanmayın, Linux Mint normal kullanımda çok daha iyidir.

Pardus'ta berbat bir dağıtımdır yanından geçmeyin.

Windows 8.1 kurdum dün. Hızı fena değil en azından şu ana kadar denediğim OSlara göre. Genelde webde gezinti ve web tabanlı flash oyunları için bir işletim öneriniz var mı? Laptop ASUS X541sa. Kısacası çok kötü.

Windows 8.1 kurdum dün. Hızı fena değil en azından şu ana kadar denediğim oslara göre. Genelde webde gezinti ve web tabanlı flash oyunları için bir işletim öneriniz var mı? Laptop ASUS X541sa. Kısacası çok kötü.

Linux Mint'in Mate veya Xfce sürümüne bakabilirsiniz. Özellikle o sürümleri hafiftir, hemde güzel bir dağıtımdır Mint.

Geri
Yukarı