Linux Wi-Fi'leri görmüyor

Dün sorunsuzca kullanıyordum bugün açtığımda hiçbir ağı görmüyor.

Dünden bugüne ne yaptın? Bir şeyler silip, kaldırdın ya da kurdun mu? Baackports deposundan çekirdek güncellemesi gibi bir işlem yaptın mı?

Bu ağ aygıtının firmware dosyası firmware-realtek paketinde oluyor, aşağıdaki komutla yeniden kurmayı dene. Bunun için kablolu ile internete bağlı olman gerekir.

Kod:
sudo apt update ; sudo apt install --reinstall firmware-realtek

Dünden bugüne ne yaptın? Bir şeyler silip, kaldırdın ya da kurdun mu? Baackports deposundan çekirdek güncellemesi gibi bir işlem yaptın mı?

Bu ağ aygıtının firmware dosyası firmware-realtek paketinde oluyor, aşağıdaki komutla yeniden kurmayı dene. Bunun için kablolu ile internete bağlı olman gerekir.

Kod:
Yaptım yine aynı, şimdi sistemi sildim yeniden yükleyeceğim. Yine aynı şey olursa yazarım.
Evet yeniden kurdum sorunum hala devam ediyor.

Kod:
Sadece tema yüklemiştim fakat şimdi sıfırdan kurunca temasız yine görmüyor ağları. Dediğinizi yaptım yine olmadı.

Son düzenleme:
Çıktılar:

[CODE title="Kod"]enes@Casper:~$ inxi -MSNxxz
System:
Host: Casper Kernel: 4.19.0-17-amd64 x86_64 bits: 64 compiler: gcc
v: 8.3.0 Desktop: Gnome 3.30.2 wm: gnome-shell dm: GDM3
Distro: Pardus GNU/Linux 19.5 (Ondokuz)
Machine:
Type: Laptop System: CASPER BILGISAYAR SISTEMLERI.A.S.
product: NIRVANA YENI F650 SERISI NOTEBOOK v: 1.0 serial: <filter>
Mobo: CASPER BILGISAYAR SISTEMLERI.A.S. model: F15KR 001 v: 1.0
serial: <filter> UEFI: INSYDE v: 203 date: 12/11/2017
Network:
Device-1: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet
vendor: Pegatron driver: r8169 v: kernel port: 4000 bus ID: 02:00.0
chip ID: 10ec:8168
Device-2: Realtek RTL8723BE PCIe Wireless Network Adapter
vendor: AzureWave driver: rtl8723be v: kernel port: 3000 bus ID: 03:00.0
chip ID: 10ec:b723
enes@Casper:~$
[/CODE]
[CODE title="Kod"]enes@Casper:~$ sudo NetworkManager --print-config
# NetworkManager configuration: /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf (lib: no-mac-addr-change.conf)

[main]
# rc-manager=resolvconf
# auth-polkit=true
# dhcp=dhclient
plugins=ifupdown,keyfile

[ifupdown]
managed=false

[logging]
# backend=journal
# audit=true

[device-mac-addr-change-wifi]
match-device=driver:rtl8723bs,driver:rtl8189es,driver:r8188eu,driver:8188eu,driver:eagle_sdio,driver:wl
wifi.scan-rand-mac-address=no
wifi.cloned-mac-address=preserve
ethernet.cloned-mac-address=preserve
enes@Casper:~$
[/CODE]
Sen yine de çıktıları paylaş. Kablosuz ağın acpi'den etkilenmesi ile ilgili bir ipucu var mı bakalım.
Hocam birde acpi'yi kapatıp yazayım mı çıktıları?

Hocam birde acpi'yi kapatıp yazayım mı çıktıları?

Gerek yok, aşağıdaki komutla ağ yöneticisi için bir yapılandırma dosyası oluşturmayı dene, bu ağ yöneticisinin güç yönetimini pasifleştirecek. Çıktıya göre Pardus'ta bu işi gören bir dosya yok.

Kod:
sudo mkdir -p /etc/NetworkManager/conf.d ; echo -e '[connection]\nwifi.powersave = 2' | sudo tee /etc/NetworkManager/conf.d/default-wifi-powersave-on.conf

Gerek yok, aşağıdaki komutla ağ yöneticisi için bir yapılandırma dosyası oluşturmayı dene, bu ağ yöneticisinin güç yönetimini pasifleştirecek. Çıktıya göre Pardus'ta bu işi gören bir dosya yok.

Kod:
sudo mkdir -p /etc/NetworkManager/conf.d ; echo -e '[connection]\nwifi.powersave = 2' | sudo tee /etc/NetworkManager/conf.d/default-wifi-powersave-on.conf
Yaptım hocam.
FJIMG_20210710_201524.jpg

Hocam bu seferde böyle oldu hata veriyor.

Son düzenleme:
Pardus USB ile sistemini boot et ve şunu yazıp gönder:
sudo fdisk -l

Bu arada diskin HDD mi SSD mi ve kaç GB?
SSD var onda Windows 11 kurulu 480GB, birde HDD var 200 GB lik bölümünde Pardus kurulu HDD ise 1 TB. Neyse hocam ben bu Pardus'u siliyorum Ubuntu falan kurayım, ne kadar hata varsa bunda aldım zaten.

Geri
Yukarı