Linux'a Wine yükleme

Hayır. Steam'in Proton adlı bir sistemi var. Şu adrese bakarak Linux'ta desteklenip desteklenmeyen oyunları görebilirsin.
Ek olarak Lutris kurmanı tavsiye ederim. Oyunlarını tek bir yerden çalıştırabileceğin gayet güzel bir launcher.
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:lutris-team/lutris
sudo apt update
sudo apt install lutris
Yukarıdaki komutları sırasıyla yazarak kurabilirsin.
Ben Lutris yöneticileriyle konuştuğumda Linux desteklemediklerini söylemişlerdi.

Discord sunucusuna girip sormuştum. :D
En basitinden şu adrese gidip azıcık aşağı kaydırırsan "Play all your games on Linux" adlı bir başlık var. İlk önce sitesine girip baksaydınız keşke. Direkt Linux için çıkarılmış bir launcher zaten, iyi keklemişler sizi.

En basitinden şu adrese gidip azıcık aşağı kaydırırsan "play all your Games on Linux" adlı bir başlık var. İlk önce sitesine girip baksaydınız keşke.

Büyük ihtimalle sürümümden bahsediyorlardı :D proton'dan nasıl yükleyebilirim?

Büyük ihtimalle sürümümden bahsediyorlardı :D proton'dan nasıl yükleyebilirim?
Steam yüklü değilse sudo apt install steam ile yükleyin. Steam'i açtıktan sonra ayarlar kısmında Steam Play seçeneği var. Oraya girerek Proton'un son sürümünü seçin. Eğer Lutris yüklerseniz sizin için yapıyor zaten bunların hepsini, denemenizi tavsiye ederim.

Steam yüklü değilse sudo apt install steam ile yükleyin. Steam'i açtıktan sonra ayarlar kısmında Steam Play seçeneği var. Oraya girerek Proton'un son sürümünü seçin. Eğer Lutris yüklerseniz sizin için yapıyor zaten bunların hepsini, denemenizi tavsiye ederim.
Çok teşekkür ederim.
Proton açtım fakat oyunu başlatmıyor. :(

Son düzenleme:
@nefsdead Öncelikle Steam'in Linux desteği var. Proton açmadıysa farklı sürümlerini dene Proton'un. Lutris'in bittabi desteği var. Hangi oyunu yüklemeye çalıştınız. Dışarıdan harici Proton'lar da yükleyebilirsiniz.

@nefsdead öncelikle Steam'in Linux desteği var. Proton açmadıysa farklı sürümlerini dene Proton'un. Lutris'in bittabii desteği var. Hangi oyunu yüklemeye çalıştınız. Dışarıdan harici Proton'lar da yükleyebilirsiniz.

Among Us yüklemeye çalıştım, Lutris Steam Sync sorunu var nasıl yaparım bilmiyorum. Mint'te panel donması, Firefox'un kapatma yeri vs. dondu ama arama yapabiliyorum öyle sorunlar olunca Manjaro yükleyeyim dedim. Bekliyorum.

Geri
Yukarı