Linux'ta Adobe ve Office programlarını çalıştırma

emre173388

Centipat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İngilizcem adamın anlattıklarının hepsini anlamaya yetmedi.
Burada nasıl çalıştığını biri anlatabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bence bunlar ile çok güzel idare edersin;
VFX -> Blender 3D,
Resim düzenleme -> Gimp, Krita,
Office -> OpenOffice, LibreOffice.

Hem ofis ve Adobe uygulamaları çok pahalı. Giriş ve orta düzey işlerin varsa, yukarıdakiler ile çok güzel idare edersin vallahi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İngilizcem adamın anlattıklarının hepsini anlamaya yetmedi.
Burada nasıl çalıştığını biri anlatabilir mi?

Ekran Görüntüsü - 2021-06-24 13-52-54.png

Bir nevi sanal makine mantığında çalışan bir sistemdir. Kısaca arka planda Windows'u çalıştırıp açmak istediğimiz o uygulamayı çalıştırır.

Detaylı bilgi için:

Hayır, burada yapılan işlem WINE yazılımı kullanılarak yapılmıyor. Arka planda Windows'u çalıştırıp açılması gereken programlar çalıştırılıyor.

İyide Linux kuruyorsunuz.
Neden ?
Linux'a özgü yazılımları kurmuyorsunuz.
Libre office gibi.
Adobe kısmında ise ; istediğiniz uygulamanın Linux karşılığı vardır muhakkak.
Yok ben burada bu işin nasıl çalıştığını merak ettim sadece
Bence bunlar ile çok güzel idare edersin;
VFX -> Blender 3D,
Resim düzenleme -> Gimp, Krita,
Office -> OpenOffice, LibreOffice.

Hem ofis ve Adobe uygulamaları çok pahalı. Giriş ve orta düzey işlerin varsa, yukarıdakiler ile çok güzel idare edersin vallahi.
Yine açık kaynak programlarını kullanıcam tabi ben sadece bunun nasıl çalıştığını merak ettim

@emre173388, KVM-QEMU ile native şeklinde çalıştıranlar var. İnsanlar duydum, denebilir yöntemler ama böyle sanallaştırma kullanmak yerine orijinal Windows kullanmak daha hayırlı ve mantıklı geliyor bana.
Yok yani bu şekilde çalıştırıp kullanıcağımdan değil nasıl çalıştığını merak ettim sadece zaten windows gerektiğinde sanal makine (virtualbox) işimi görüyor (zaten ayda yılda bir 10 dk lık işim oluyor windowsta) bir bilgisayarda iki işletim sistemine ihtiyaç duymuyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı