Linux'ta bash:..:command not found hatası

En ufak şeyde puan kırın. Ne bileyim konu açma cezası, resim paylaşamama cezası falan verin.
Sırf bir konuda renkli yazdım diye bana 2 saat ban attınız. Adama gecenin köründe yardımcı olamadım ve daha şimdi cevap veriyorum. Cidden. Technopat'tan çok soğudum. Kuralları unutup sırf renkli yazdık diye saatlerce cevap verememek nedir arkadaş? Tamam siz de haklısınız ama kendinizi bir de benim yerime koyun. Artık PiluX projesi (Korkmayın, X o isimde büyük yazılıyor. İmla hatası değil yani.) dışında bu siteye uğramayacağım böyle giderse.

Bu mesajımı görün diye kendi mesajımı rapor edeceğim. @Recep Baltaş ve diğer moderatör arkadaşlara duyurulur. Ben insanlara yardımcı olmaya çalışırken saatlerce cevap verememe şeklinde cezalandırılıyorum.

Konu ile ilgili:

Kali'yi bilmiyorum ama dosya gezginini açıp diskin içine girerek o dosyayı düzenleyebilirsin.
Terminal'de şu kodları dene;
Kod:
nautilus
nemo
Bu iki koddan biri yüksek olasılıkla dosya gezgini açacaktır. Özellikle GNOME isimli arayüzü kullanan Linux dağıtımları. Ban yediğim için çok geç yazabildim kusuruma bakma.
O dosyayi degistirmem icin root yetkimin olmasi lazim ve bunu sadece terminalden elde edebiliyorum. Yani bu yolla da olmuyor. Tesekkurler, galiba tek yol format atmak

Şimdi o dosyayı
sudo leafpad ~/. bashrc ile açtım yazıların en üstünde bashrc executed for non-login shells.
Diyor ve export satırları gözükmüyor. Ne yapmalıyım
Teamviewer kurabiliyor musun kurulum yapmadan?

Ama bir iki saat sonra yardımcı olabilirim.
Şimdi o dosyayı
sudo leafpad ~/. bashrc ile açtım yazıların en üstünde bashrc executed for non-login shells.
Diyor ve export satırları gözükmüyor. Ne yapmalıyım
O komutla geçici sistemin .bashrc dosyası açılır.

O komutla geçici sistemin .bashrc dosyası açılır.
galiba kurulum yapmadan olmuyor

O komutla geçici sistemin. Bashrc dosyası açılır.

Sizide daha fazla meşgul etmeden temizinden bir format atayım(artık bir daha videodan izlediğim zaman adamın yaptığı şeyi bitirmesini beklemeliyim onu öğrendim.)

Son düzenleme:
Bilgisayar konusunda yardımcı olurken meşgul olmayı seven birisiyim :)
Sadece bu aralar iş yoğunluğu nedeniyle müsait değildim. Eğer formata başlamadıysanız yardımcı olmaya çalışırım şuan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı