Linux'ta HDD diske erişirken yetki hatası

Kierkegaard66

Centipat
Şimdi HDD diskimin disk bölümlemesini MBR'dan GPT'ye çevirdim ve böyle bir hata almaya başladım ancak root olarak dosya vs. oluşturabiliyorum. Sıkıntılı kısım şu: Normalde yetki hatası aldığınızda chmod 755 [örnek dosya] vs. yaparsınız değil mi veya chmod +X falan işte? Yaptığımda gene olmuyor. Chown ile kullanıcı yetkisini bana aldım Root'tan gene dosya oluşturamıyorum.

Yani ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım. fdisk -l /dev/sda yaptığım zaman özelliklerin üstünde şöyle bir uyarı ibaresi çıkıyor: "The primary GPT table is corrupt, but the Backup appears ok, so that will be used."

GPT ile ilgili bir sorun var yani burada. Ne yapmam lazım? Yetki atıyorum kendi kendine yetki gidiyor vs. gerçekten sinirimi bozmuş durumda.

Şimdi HDD diskimin disk bölümlemesini MBR'dan GPT'ye çevirdim ve böyle bir hata almaya başladım ancak root olarak dosya vs. oluşturabiliyorum. Sıkıntılı kısım şu: Normalde yetki hatası aldığınızda chmod 755 [örnek dosya] vs. yaparsınız değil mi veya chmod +X falan işte? Yaptığımda gene olmuyor. Chown ile kullanıcı yetkisini bana aldım Root'tan gene dosya oluşturamıyorum.

Yani ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Fdisk -l /dev/sda yaptığım zaman özelliklerin üstünde şöyle bir uyarı ibaresi çıkıyor: "the primary GPT table is corrupt, but the Backup appears ok, so that will be used."

GPT ile ilgili bir sorun var yani burada. Ne yapmam lazım? Yetki atıyorum kendi kendine yetki gidiyor vs. gerçekten sinirimi bozmuş durumda.

GParted üzerinden MBR yapın sonra tekrar GPT yapın.

Geri
Yukarı