Çözüm Linux'ta KDE Connect " cihaz bulunamadı " hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sehrail

Hectopat
Makaleler
1
Herkese merhaba! Bugün size Linux'ta KDE connect kullanmak için yapmanız gereken yapılandırmaları anlatacağım. Çoğu Linux dağıtımında yüklü gelen güvenlik uygulaması KDE Connect'in kullanacağını portları engellediği için KDE Connect telefonunuzu göremeyebilir, bunun için çok basit ayarlamalar yapmanız gerekiyor. Hadi başlayalım!

• Dağıtımınızın hangi güvenlik duvarını kullandığını öğrenin.
Ubuntu, Linux Mint, Pop!_OS, Manjaro, MX Linux ----> ufw.
Fedora, EndavourOS----> firewalld.
OpenSUSE---> YaST firewall

• Dağıtımınızın kullandığı güvenlik duvarını öğrendikten sonra dağıtımınızın güvenlik duvarına göre aşağıdaki komutları girin.
Dağıtımınız ufw kullanıyor ise:

Kod:
sudo ufw allow 1714:1764/udp
sudo ufw allow 1714:1764/tcp
sudo ufw reload

Dağımınız firewalld kullanıyor ise:

Kod:
sudo firewall-cmd --permanent --zone=public --add-service=kdeconnect
sudo firewall-cmd --reload

Dağıtımınız YaST firewall kullanıyor ise:

1. Yast güvenlik duvarını açın.
  2. Zones kısmında public kısmına gelin.
  3. [B]kdeconnect-kde[/B] yi seçip Add'e basın.
  4. Kabul Et'e basıp ayarları kaydedin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba güzel rehber ben de endeavour OS'te kullanırken sorun yaşıyordum ve rehberin ile çözüldü.

Ama şunu belirtmek istiyorum dağıtımım firewalld kullanıyor. Acaba o anlık yapılan bir hata mı?

[aytug@ENDEAVOUROS ~]$ sudo firewall-cmd --permanent --zone=public --add-service=kdeconnect
success
[aytug@ENDEAVOUROS ~]$ sudo firewall-cmd --reload
success
[aytug@ENDEAVOUROS ~]$ sudo ufw allow 1714:1764/udp
[sudo] password for aytug:
sudo: ufw: komut bulunamadı

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_2022-05-27_22-55-02.png
    Ekran görüntüsü_2022-05-27_22-55-02.png
    83,3 KB · Görüntüleme: 34
Merhaba güzel rehber ben de endeavour OS'te kullanırken sorun yaşıyordum ve rehberin ile çözüldü.

Ama şunu belirtmek istiyorum dağıtımım firewalld kullanıyor. Acaba o anlık yapılan bir hata mı?

Ben internetten baktığımda ufw kullanıyordu. Ondan ufw yazdim. Biraz daha arastirayim.
Ben burada nasıl kullanacağını falan öğrendiğimi düşünmüyorum. Sadece porta izin vermişsiniz. Bununla KDE Connect kullanmayı nasıl öğrenelim?
Konu ile başlığın alakası yok.
Düzelttim.

Bunu da düzelttim 👍

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı