Linux'tan Windows'a Geçme

Dediğimden beri uzun bir zaman geçmiş. Artık Linux konusunda oldukça bilgiye sahip oldum. Konuya gelirsek;
1. Yöntem
Woeusb-ng'yi WoeUSB/WoeUSB-ng GitHub linkinden kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Zaten çok kolay şekilde anlatmışlar kurabilirsiniz. Kurarken Gui şeklini kurmayı unutmayın.
2. Yöntem
Ventoy'u Flash belleğinize kurup sadece iso dosyalarını atarak sistemlerinizi kurabilirsiniz. Bu sayede flash belleğe bir sürü iso atıp lazın olduğunda kullanabilirsiniz. Ayrıca bir kolaylığıdaha var hiç bir şekilde iso dosyasını flasha yazdırmıyorsunuz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
linkinden kolayca kurabilirsiniz.

İlgi ve alakanız için teşekkür ediyorum. İyi forumlar :)

Wine ı indir
Terminal ya da ucbirimi açın;
Eğer fedora vb. Farklılarını kullanıyorsanız arama motoruna wine yazın ilk çıkan linke basın dowland butonuna basın.
1.Sudo dpkg i386
2.Sudo apt install wine
Wine nedir?
Windows uzantılı (.exe) dosyalarını açmanızı sağlayan pratik bir uygulamadır. İndirdikten sonra gönül rahatlığı ile rufus.exe yi açıp sonra Microsoft'un sitesinden Windows 10 ya da 11 i indirin. Sonra seç'e basın windows.iso'yi seçin.
2. Yöntem ;
Bu sizin için önerilir eğer wine ile uğraşmaya caksanız.
1-Google a "balena.io" yazın
2- ilk çıkan linke basın
3-Linux için indirin.
4-AppImage uzantisiyla geldi benle çift tıkladım
5-indirdiğiniz Windows.iso yu seçin
6- USB belleğinizi seçin
7- Flash! Butonuna basın
Bu kadar bugün sizlere 2 yöntemde Windows kurulum USB'si oluşturmayı öğrettim.

Wine ı indir
Eğer fedora vb. Farklılarını kullanıyorsanız arama motoruna wine yazın ilk çıkan linke basın dowland butonuna basın.
1.Sudo dpkg i386
2.Sudo apt install wine
Wine nedir?
Windows uzantılı (.exe) dosyalarını açmanızı sağlayan pratik bir uygulamadır. İndirdikten sonra gönül rahatlığı ile rufus.exe yi açıp sonra Microsoft'un sitesinden Windows 10 ya da 11 i indirin. Sonra seç'e basın windows.iso'yi seçin.
2. Yöntem ;
2- ilk çıkan linke basın
3-Linux için indirin.
6- USB belleğinizi seçin
7- Flash! Butonuna basın
Cok sagol. Benim download tusu basmiyor neden acaba? Buna da tepki vermesem olurdum resmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onu terminal ucbirim ya da konsol ile yapabilirsin. Yalnız Ubuntu ise sudo apt install işe yarar.
Eğer linux işletim sistemini bana söylersen yardımcı olabilirim.
Cok sagol. Benim download tusu basmiyor neden acaba? Buna da tepki vermesem olurdum resmen.
Dowland değil.
Ama istiyorsan virtualbox u indirip kurup Windows disketi oluşturup kullanırsan yine işine yarar.
Dowland değil.
Ama istiyorsan virtualbox u indirip kurup Windows disketi oluşturup kullanırsan yine işine yarar.

Wine ı indir
1.Sudo dpkg i386
2.Sudo apt install wine
Wine nedir?
2. Yöntem ;
2- ilk çıkan linke basın
3-Linux için indirin.
6- USB belleğinizi seçin
7- Flash! Butonuna basın
İlk dediğiniz yöntem geçersiz Linux'ta Rufus kullanılmıyor hiç bir türlü.

LİNUX ÜZERİNDE WİNDOWS USB'Sİ OLUŞTURMAK

Öncelikle windows usbsi oluşturmak için bir iso dosyasına ihtiyacınız var
iso dosyasını yükledikten sonra iki kere tıklayın ve
çıkan aygıtlarda CCCOMA ile başlyan bir döngü aygıtı göreceksiniz
içindeki dosyalara bakın ve
flash belleğinize gelelim

GPARTED adlı uygulamayı linuxunuza kurun

ardından flash belleğiniz boş alana çevirin aynen şöyle

flash belleğinizin olduğu yere gelin ve biçimlendire tıklayın ardından flash belleği boş alan haline getirin

sonra ise

bir alan oluşturun alanın adını BOOT yazın ve dosya biçimi fat32 1024mb alan verin ve oluşturun

geri kalan alana INSTALL adı vererek dosya biçimi ntfs flash belleğin geri kalanı alan verin ve oluşturun

evet şimdi yapmanız gereken dosyları ayrıştırmak

şimdi bölümlerimizi oluşturduk
windows dosyalarımızı aldık

şimdi windows dosyalarımızı ayrıştıralım
BOOT denilen alana sources dosyası dışındaki bütün dosyaları aktarın
ve sources adında dosya oluşturun ondan sonra diğer windows dosyamızdaki sources klasörünün içine girip boot.wim i bulalım bulduktan sonra kendi oluşturduğumuz sources klasörüne aktaralım
BOOT Alanı ile işimiz bitti şimdi

INSTALL denilen bölüme ;

Bütün Windows dosyalarını aktarın ve işimiz bitti

şimdi ise hard reset ile boot menüye ulaşalım bilgisayarınızın boot bölümüne gelip usb üzerinden başlatın ve windows boot ekranı :)

Yeni konular

Geri
Yukarı