Linux'u silmeden Windows kurmak

Ahmett Ay

Decapat
Yer
Kütahaya
Daha fazla  
Arkadaşlar dün gece konu açmıştım ve Dual sistem yapmaya karar verdim fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum. Diskimi nasıl böleceğimi bilmiyorum. Windows'ta kolaydı fakat şu an 186 GB boş alanım var bu alanın 100 GB ına Windows 7 kuracağım fakat Linux'a nasıl Rufus indireceğim flash a nasıl yazdıracağım? Hadi yazdırdım diyelim 186 GB alanın 100 GB'ını nasıl boşa çıkaracağım Dual için bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
GParted ekstra bir yazılım değil. Tüm GNOME masaüstü kullanan dağıtımlarda var olduğu gibi bazen KDE kullanan dağıtımlarda bile olabiliyor. Rufus ise Linux'ta yok. Ek olarak yanılmıyorsam Windows EXT4 diskleri silmekten başka bir şey yapamıyor?
Denesin o zaman. Ben Linux'tan Windows'a geri dönmek için her yolu denememe rağmen farklı PC'den Windows USB hazırlamak zorunda kalmıştım.

Denesin o zaman. Ben Linux'tan Windows'a geri dönmek için her yolu denememe rağmen farklı PC'den Windows USB hazırlamak zorunda kalmıştım.
Ventoy'u geçtim. WoeUSB var. Buraya gelip bilip bilmeden konuşuyorsunuz.

Gparted ekstra bir yazılım değil. Tüm GNOME masaüstü kullanan dağıtımlarda var olduğu gibi bazen KDE kullanan dağıtımlarda bile olabiliyor. Rufus ise Linux'ta yok. Ek olarak yanılmıyorsam Windows ext4 diskleri silmekten başka bir şey yapamıyor?

Xfce kullanıyorum bende de default olarak var.

Ventoy'u geçtim. WoeUSB var. Buraya gelip bilip bilmeden konuşuyorsunuz.

Hocam dualboot sırasında kalide sıkışıp kalmıştım yüklü Windows'a ulaşmamıştım ve aklınıza gelen tüm yöntemleri denedim. Belenaetcher kullandım zaten Windows desteyi yok. Wine kurup Rufus denedim USB'yi algılamadı. Android telefonumdan USB'ye yazdırmayı denedim bootable olmadı. 3 gün boyunca uğraştım araştırdım alternatiflerine baktım en sonunda bir tutorial sayesinde hallettim buradan bir hocam ile beraber.

İşde şu yazı:Make a bootable Windows USB from Linux

Son düzenleme:
Hocam dualboot sırasında kalide sıkışıp kalmıştım yüklü Windows'a ulaşmamıştım ve aklınıza gelen tüm yöntemleri denedim. Belenaetcher kullandım zaten Windows desteyi yok. Wine kurup Rufus denedim USB'yi algılamadı. Android telefonumdan USB'ye yazdırmayı denedim bootable olmadı. 3 gün boyunca uğraştım araştırdım alternatiflerine baktım en sonunda bir tutorial sayesinde hallettim buradan bir hocam ile beraber.
Hocam Ventoy'da iş görür WoeUSB'de ikiside harika yazılımlar.

Hocam Ventoy'da iş görür WoeUSB'de ikisi de harika yazılımlar.

Hocam, Windows bir bilgisayara ulaşabiliyor ise Ventoy kullanmak daha mantıklı ben artık Vento'ya geçtim eskiden Rufus kullanırdım Ventoy hayat kurtarıyor bir sorun mu çıktı hemen elimde 4 tane işletim sistemi var kurulmayı bekleyen Ventoy'da: Windows 7, Windows8.1, Windows 10, Kali Linux.

Rufus'ta bir kere mağdur oldum daha da kullanmam gibi. Ventoy Live da çalıştırıyor Rufus'u aratmıyor doğrusu.

Başka bir Windows bilgisayara erişimi yok ise attığım yazıda işlemleri yapması daha kolay ve kesin çözüm bootable Windows USB'si oluşturmak için.

Arkadaşlar dün gece konu açmıştım ve Dual sistem yapmaya karar verdim fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum. Diskimi nasıl böleceğimi bilmiyorum. Windows'ta kolaydı fakat şu an 186 GB boş alanım var bu alanın 100 GB ına Windows 7 kuracağım fakat Linux'a nasıl Rufus indireceğim flash a nasıl yazdıracağım? Hadi yazdırdım diyelim 186 GB alanın 100 GB'ını nasıl boşa çıkaracağım Dual için bilen var mı?

Ventoy ile yapabilirsin. Live bir ISO'dan sistemin ext4 ise Gparted üzerinden ayır ayırdığın bölüme de Windows'u kur ama kurarken dikkat et kurduktan sonra GRUB repair ile düzeltmen gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı