Lisansız Windows 10'un Zararları Nelerdir ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
29 temmuzdan sonrada ücretsiz yükseltebilirsin windows 10a

Son düzenleme:
Öncelikler ilk soruna gelelim, eski bilgisayarının keyini kullanamazsın bilgisayar yanında verilen keyler genelde oem oluyor sadece o bilgisayarda çalışıyor hatta anakartta,dediğin şekilde olsa sadece bir key ile herkes aktivasyon yapar kimse windows almazdı,ikinci olarak asla crackli windows önermem, gerekçelerime gelecek olursak: İnternet üzerinden zombi bilgisayar olayını araştırmanı öneririm, şunu düşün sen crack yapıp o kadar pahalı işletim sistemini kullanıyorsun cracki üretenlerin çıkarı ne babası hayrına yapmıyordur bence,kinguin gibi sitelerde 90 tl civarı alabilirsin hemen alamıyorsan da olmadı 1 ay sonra al ,kmspico gibi programlarda sürekli arkada çalışan bir host tarzı bir şey var seni kendi kurdukları doğrulama sunucusuyla Windows'u orjinal yapıyorlar diye biliyorum bence bu çok rahatsız edici kartla alışveriş yapmazdım asla.Özetle kardeşim eğer şuan seni çok zorlamayacaksa al kesinlikle,iyi bir sistem topladıysan 90 tl bir şey değil stabil ve güvenli sistem için,para sıkıntın varsa da bir süre böyle idare edip ileride almalısın bence. :)

Öncelikler ilk soruna gelelim, eski bilgisayarının keyini kullanamazsın bilgisayar yanında verilen keyler genelde oem oluyor sadece o bilgisayarda çalışıyor hatta anakartta,dediğin şekilde olsa sadece bir key ile herkes aktivasyon yapar kimse windows almazdı,ikinci olarak asla crackli windows önermem, gerekçelerime gelecek olursak: İnternet üzerinden zombi bilgisayar olayını araştırmanı öneririm, şunu düşün sen crack yapıp o kadar pahalı işletim sistemini kullanıyorsun cracki üretenlerin çıkarı ne babası hayrına yapmıyordur bence,kinguin gibi sitelerde 90 tl civarı alabilirsin hemen alamıyorsan da olmadı 1 ay sonra al ,kmspico gibi programlarda sürekli arkada çalışan bir host tarzı bir şey var seni kendi kurdukları doğrulama sunucusuyla Windows'u orjinal yapıyorlar diye biliyorum bence bu çok rahatsız edici kartla alışveriş yapmazdım asla.Özetle kardeşim eğer şuan seni çok zorlamayacaksa al kesinlikle,iyi bir sistem topladıysan 90 tl bir şey değil stabil ve güvenli sistem için,para sıkıntın varsa da bir süre böyle idare edip ileride almalısın bence. :)
Kinguin neden daha ucuza satsın ki ?

Kinguin neden daha ucuza satsın ki ?

Kinguinde satılan keyler oem key, ben de şuan hali hazırda kullanıyorum kinguinden aldım,oem key tek kullanımlıktır, sadece bir bilgisayarda kullanılabiliyor ama istediğin kadar format atıp tekrar kullanabilirsin tabi aynı pc olmak şartıyla, Windows'un kendi sitesinde sattığı o pahalı keyler dvd si ile birlikte ve sildiğin taktirde başka bir pc de kullanabiliyorsun yani ilerde pc değişecek olursan gibi düşün ama mantıklı değil zaten bir Windows parasına 5 oem key alınıyor neredeyse kaç pc değişececeksin ki Windows 10 ne zamana kadar kullanılacak o da var.

Vereceğim linkteki sayfada en alt kısımda"Yükseltme Sürümleri"diye bir bölüm var.Orada yanlış bir yükseltme mi yaptığına bak.Yani Windows'unu Win7home starter veya diğer ikisinden birisinden win10pro'ya yükseltmiş olabilirsin.Uygun olana yükseltmeyi dene.(Yüksetme den kastım usb ile de olur temiz kurulum gibi.)Link:Windows 10 Gereksinimleri ve Teknik Özellikleri | Microsoft

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı