Lisanslı Windows 7'den Windows 10'a geçiş

csayin

Hectopat
Herkese merhaba youtube kanalındaki yükseltme rehberini izleyerek lisanslı kullandığım windows 7 den windows 10 geçiş yaptım ancak kurulum esnasında laptopun altındaki windows 7 anahtarı ile kurulum yapamayınca VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T ancak şimdi windows etkinleştirilemedi uyarısı alıyorum. Yukarda yazdığım anahtar çalışmıyor. Kendi windows 7 me ait kullanıcı anahtarım da işe yaramıyor sorunun çözmüne dair bilgisi olan var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçiş yaptıktan sonra etkinleştirme kısmında etkinleştirmeye 1-2 kez tıklayın. Benim de aynı şekilde olmuştu. Daha sonra etkinleştirildi.

Windows 10'a Windows 7 anahtarınızı giremezsiniz. O verdiğiniz anahtar herkes için geçerli olan genel bir anahtar. Lisanslama donanım üzerinden yapılıyor.
Windows 7'deyken aktivasyon yapıldığından eminseniz bir süre bekleyin, olmazsa telefonla aktivasyon yapın.
Windows 10'a nasıl geçiş yaptınız? Temiz kurulumda aktivasyon olmuyor yükseltme şart. Ayarlar kurtarma bölümünden Windows 7 dönüp aktivasyon yapıp tekrar Windows 10 yükseltmesi yapın.

windows 7 ye geri döndüm ve bütün güncellemelerini yaptım. insider programına kayıt olmuştum sağ altta windows 10 alın butonu aktif hale geldi şimdi yükseltme gelmesini bekliyorum. ama sorun şu ki bir an evvel windows 10 a geçip temiz bir kurulum yapmam lazım. windows 7 2 yıldır formatlamadım. recovery çok eski şimdi windows 7 yi formatlasam güncellemeden kafamı kaldıramayacağım. acaba kaç günce windows 10 bana bildiri yollayıp yüklseltmeye geçişimi sağlar ?

Bildirim beklemene gerek yok. Windows 10 Buradan uygun sürümü indir, yükseltme seçeneği ile kuruluma geç. Eğer, daha sonra temiz kurulum yapmayı düşünüyorsan ISO olarak kaydedip, USB ya da DVD'ye yazdırıp da yükseltebilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı