Lisanssız Windows 8.1'den Windows 10'a Nasıl Geçilir?

EldritchArrowTR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben şu an Windows 8.1 Pro kullanmaktayım fakat deneme sürümü denilebilir, arada uyarı ile lisansı aktifleştirmemi istiyor ama kesinlikle crackli değil. Orijinal iso'yu aldım ve anahtar bölümüne Recep Baltaş'ın paylaştığı ürün anahtarını girerek kullanmaya başladım. Windows 10'a yükseltmeyi planlıyorum ama cevap bulamadığım bazı sorularım var:

1- İso'yu indirerek UEFI'den temiz kurulum mu yapmalıyım yoksa Windows içinde çalıştırarak yükseltme mi yapmalıyım?
2-Rezervasyon olayı nedir? Hangi kurulum çeşididir? Yükseltme yapmadan önce rezervasyon mu gereklidir?
3- Recep Baltaş'ın 23 Temmuz'da paylaştığı o linkler son sürüm müdür yoksa preview müdür? Çünkü 29 Temmuz' da çıktı diye biliyorum.
4- Lisansı aktifleştirmeden temiz kurulum ya da yükseltme yapamaz mıyım?
Kısacası korsan olmayan fakat daha lisanslanmamış bir Win 8.1 sürümü kullanmaktayım. Nasıl kurulum yapmalıyım 10'a geçmek için? Şimdiden teşekkürler, fazla soru sordum kusura bakmayın gerçekten yardıma ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
UEFI aktif ise zaten UEFI kurulum yapar. Lisanslı bir Windows 8.1 kullanmıyorsan yükseltmeden sonra Windows 10 da lisanssız olacaktır. Windows üzerinden kurulum yapılırken temiz kurulum seçeneği var.

Korsan da olsa rezervasyon yaptırdığın takdirde yükseltme yaptığında etkinleştiriliyor. Bugün denedim. Sonuç bu şekilde.

Bugün onu test ettim bir bilgisayarımda. Ne yazık ki durum böyle. Ben de aldığım orijinal lisanstan geçmiştim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı