Lise 1'de nasıl çalışılmalı?

Hocam ne 80'i ne 70'i. :D 50'ye dayansın "Elhamdülillah yar rabbi şükür" diyeceksiniz. 10. sınıf zor, 11. sınıf daha da zor. Eğer 9 yoksa zaten direkt lise konusunu kapatsın zaten.
hocam peki düzenli çalışma ile yapabilir miyim? Yani 10-11. sınıflar herkese zor mu yoksa çalışanlar yapabilir mi?

hocam peki düzenli çalışma ile yapabilir miyim? Yani 10-11. sınıflar herkese zor mu yoksa çalışanlar yapabilir mi?
Hocam eğer adam gibi 9. sınıfı yaparsanız 10 ile 11'de biraz zorlanırsınız. Ayrıca şunu da söyleyeyim: her sınıfta işlediğiniz konular bir sonraki sene için lazım olacak. Yani mesela matematik. Üçgenleri bilmeyen 10. sınıfta NAKAVT! Edebiyat mesela. Şiir ünitesi vardır, göreceksiniz. En zorlayan ünitelerden diyebilirim. Şiir ünitesinin üzerine biraz daha bir şey ekliyorlar, al sana 10. sınıf konusu. Bu konuda @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam yardım eder diye düşünüyorum.

hocam peki benim matematiğim orta 3 e kadar iyiydi fakat 8de bozuldu , yani şuan matematiğim pek iyi değil , lisede çok zorlanma ve konuları anlamama durumları olur mu?

hocam peki benim matematiğim orta 3 e kadar iyiydi fakat 8de bozuldu , yani şuan matematiğim pek iyi değil , lisede çok zorlanma ve konuları anlamama durumları olur mu?
1653586742941.png

Hocam bunların bir de alt başlıkları var. Ana konular bunlar. İlk başlarda kolay, sonralarda ise zorlanma biraz başlıyor.

Her ne kadar 9.sınıf olsanız da ben günde 2-3 saat çalışmanızı öneririm. Sonuçta YKS'nin ve ileri sınıfların temeli 9.sınıf. Ayrıca Coğrafya ve Matematik önceliğiniz olsun derim.

Geri
Yukarı