Lise 1'de nasıl ders çalışılır?

SabriKeser

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Merhaba. Çok iyi bir Anadolu lisesi kazandım ve 9. sınıftayım. Yalan söylemeyeceğim, dersleri fazla takmadım, Online derslere fazla girmedim ve sınav haftası geldi. 5 günde toplam 10 sınav yapıldı. İyi geçmiş olsalar da matematik 40 geldi ve artık ders çalışmam gerektiğini anladım ve ara tatil döneminde olduğumuz için çalışmaya başladım.

Soruma gelirsek matematikte ilk 2 ünitede mantık ve kümelerde çok eksiğim var. orta düzey soruları bile yapamıyorum. Videolar izleyip çözmeye çalışsam bile düzelmiyor. Nasıl düzeltebilirim? Günlük kaç saat ders çalışmalıyım? Günlük 5 derse çalışacağım. O yüzden 1 veya 2 saat yeterli mi her derse 20 ya da 40 dk ayırarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de sana yalan söylemeyeyim, eğer ki adam akıllı iyi bir üniversite'de okuyup işinin ehli olacaksan vaktini derslerin için harca. Ha yok, derslerim iyi olsun, annem babam mutlu olsunlar, istediğimi alsınlar düşüncesinde vakit harcayacaksan benden söylemesi, bunlar gelip geçici mutlu zamanlar. Ben yaptım sen yapma. Biz yaptık sen yapma.

Konu için ise şunu söyleyeyim. Sen normalde okula gittiğin zamanlarda derslerine 20 dakika ayırıyor isen, uzaktan eğitimin verimi ile 1 saat ayırman gerekiyor. Elbette bu tahmini yorum ve senin anlama, çözümleme yeteneklerine de bağlı arkadaşım.

Merhaba. Çok iyi bir Anadolu lisesi kazandım ve 9. sınıftayım. Yalan söylemeyeceğim, dersleri fazla takmadım, Online derslere fazla girmedim ve sınav haftası geldi. 5 günde toplam 10 sınav yapıldı. İyi geçmiş olsalar da matematik 40 geldi ve artık ders çalışmam gerektiğini anladım ve ara tatil döneminde olduğumuz için çalışmaya başladım.

Soruma gelirsek matematikte ilk 2 ünitede mantık ve kümelerde çok eksiğim var. Orta düzey soruları bile yapamıyorum. Videolar izleyip çözmeye çalışsam bile düzelmiyor. Nasıl düzeltebilirim? Günlük kaç saat ders çalışmalıyım? Günlük 5 derse çalışacağım. O yüzden 1 veya 2 saat yeterli mi her derse 20'ya da 40 dk ayırarak.

10 sınıfım ara tatilde de okula gidiyorum ders çalışmaya lanet olsun dikkat bozukluğuna ruhsal hastalıklara lanet olsun binlerce kez ezber bölümündeyim bir de hiç anlamıyorum ezberim de berbat sen sen ol bak iyi lise kazanmışsın değerini bil çok çalış.

Kendini sıkmadan azar azar çalış çünkü lise 4 yıl ve 9.sınıfta yorulup pes etmeni istemem. Bütün derslere zamanında çalış. Ben sayısalcıyım ne işim var coğrafyada tarihte deme. Ders yüzünden sosyal hayatını kaçırma. Ortaokul gibi bütün derslerinin 100 olmasını bekleme lise hocalarının çoğu fosil ve acımasızlar. Onun dışında lise kolay.

Kendini sıkmadan azar azar çalış çünkü lise 4 yıl ve 9.sınıfta yorulup pes etmeni istemem. Bütün derslere zamanında çalış. Ben sayısalcıyım ne işim var coğrafyada tarihte deme. Ders yüzünden sosyal hayatını kaçırma. Ortaokul gibi bütün derslerinin 100 olmasını bekleme lise hocalarının çoğu fosil ve acımasızlar. Onun dışında lise kolay.
Lise güzel ve kolay bir yer doğru ama iyi bir liseyse kötü lisedeyim ve hiç mutlu değilim mesela hocalarımı çok seviyorum ama pek anlamazlar beni arkadaş iyi liseye gidiyor herhalde büyük bir artı.

Geri
Yukarı